جان باختگان کادر درمان کرونا تعداد جان باختگان کادر پزشکی در مقابله با ویروس کرونا به ۹ نفر رسید.

جان باختگان کادر درمان کرونا

به گزارش رشت۲۰ ،اسامی جان باختگان کادر درمان کرونا:

حمیدلطفی ارتوپد
رضا کوچکی‌نیا پزشک عمومی
غلامرضا وثوقی‌کیا پرستار
علی شیخ مرادی، پرستار(رشت)
سیامک دیوشلی متخصص اطفال(انزلی)
مصطفی صمدی پزشک عمومی(بابل)
محمد علی ربیعی پزشک عمومی (شفت گیلان)
نرجس خانعلی زاده پرستار(لاهیجان)
رامین عزیزی فر پرستار (تهران)

منابع محلی در استان گیلان روز جمعه شانزدهم اسفند ماه خبر دادند که علی شیخ‌مرادی، پرستار بیمارستان قائم رشت، بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده است. به گفته منابع مطلع شیخ‌مرادی پرستار بازنشسته بیمارستان‌های محلات در استان مرکزی و اهل گیلان بود که پس از شیوع کرونا داوطلبانه به کار بازگشته و در بیمارستان قائم رشت فعالیت می‌کرد.

سیامک دیوشلی، دیگر قربانی روز شنبه ویروس کرونا در استان گیلان، پزشک بیمارستان بهشتی شهر بندر انزلی است. شهری که از دوازدهم اسفندماه وضعیت شیوع کرونا در آن قرمز اعلام شده است.

ارسلان سالاری، رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان که خود به کرونا مبتلا شده و تحت قرنطینه است در پیام تسلیتی از سیامک دیوشلی به عنوان پزشک متعهد و مردمی نام برد و تأکید کرد که این پزشک وظیفه‌شناس و انسان دوست، در راه خدمت‌رسانی و مراقبت از بیماران جان‌باخته است.

از سوی دیگر مصطفی صمدی، پزشک خانواده در شهر بابل بر اثر ابتلا به کرونا، درگذشت. او شش روز پیش، دهم اسفند ماه، دستور بستری خود را به عنوان آخرین بیمارش صادر کرد و روز جمعه شانزدهم اسفند، در بیمارستان یحیی‌نژاد بابل بر اثر ابتلا به کرونا جان باخت.

حمید لطفی، متخصص ارتوپدی در صومعه‌سرا، نیز پس از ابتلا به کرونا و بستری در بیمارستان قائم رشت، روز جمعه جان خود را از دست داد.

پیشتر نیز در استان گیلان یک پزشک به نام رضا کوچکی‌نیا و دو پرستار به نام‌های نرجس خانعلی‌زاده و غلامرضا وثوقی‌کیا بر اثر ابتلا به کرونا جان‌باخته بودند.

محمدحسین دلسوز، رییس هیات مدیره نظام پرستاری رشت، شامگاه چهارشنبه، چهاردهم اسفند، خبر داد که غلامرضا وثوقی‌کیا، پرستار بیمارستان‌های آریا و پورسینای رشت، «ساعاتی قبل» بر اثر ابتلا به کرونا جان‌باخته است.

رییس هیات مدیره نظام پرستاری رشت از غلامرضا وثوقی کیا به عنوان «همکار باسابقه شاغل در بیمارستان‌های آریا و پورسینای رشت» نام برد.

نتیجه تست کرونای نرجس خانعلی‌زاده یک هفته پس از درگذشت او، مثبت اعلام شده است که به معنای ابتلا و مرگ او بر اثر ابتلا به کرونا بود.

رامین عزیزی‌فر، پرستار بیمارستان بهارلو تهران و دومین پرستاری است که پس از یک هفته بستری در بیمارستان مسیح دانشوری درگذشت.