جایگاه نصب چادر مسافران نوروزی در رشت مشخص شد/ شهروندان زباله های خود را در حاشیه رودخانه ها رها نکنند معاون خدمات شهری شهرداری رشت:

جایگاه نصب چادر مسافران نوروزی در رشت مشخص شد/ شهروندان زباله های خود را در حاشیه رودخانه ها رها نکنند

به گزارش رشت۲۰-علی مقصودی معاون خدمات شهری شهرداری رشت امروز با اعلام این مطلب اظهار داشت: یکی از دغدغه های به جا شهروندان در نوروز گذشته نصب چادر از سوی مسافران در سطح شهر بود.

وی با اشاره به اینکه نصب چادر از سوی گردشگران در پارک ها و سطح شهر سیمای شهر را نامناسب می کند افزود: برای اقامت مسافران کمپینگ پارک ملت با ظرفیت ۱۳۰ سکو و همچنین کمپینگ تالاب عینک در نظر گرفته شده است.

 

معاون خدمات شهری شهرداری رشت با اشاره به اینکه دو پارک آسیاب در مجاور ترمینال رشت و یک پارک در پارک مسکن مهر نیز برای نصب چادر مسافران در نظر گرفته شده است گفت: امکانات لازم برای اسکان مسافران نظیر سرویس بهداشتی، آب خوری، روشنایی در نظر گرفته شده است.

 

وی افزود: بررسی و بازسازی سرویس بهداشتی سطح شهر و پارک ها توسط مناطق و سازمان سیما، منظر و فضای سبز صورت می گیرد.

 

مقصودی تاکید کرد: نصب چادر از سوی مسافران تنها در پارک های تعیین شده میسر خواهد بود و این موضوع در مبادی ورودی شهر به مسافران اطلاع رسانی خواهد شد.

 

وی همچنین از اسکان مسافران در ۱۵ مسجد سطح شهر با مشارکت و هماهنگی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رشت خبر داد.

 

معاون خدمات شهری شهرداری رشت ترمیم جداول، ترمیم مبلمان شهری، رنگ آمیزی و نقاشی دیواری، بازسازی آب نماهای سطح شهر، چاپ بروشورهای گردشگری و … را از دیگر اقدامات شهرداری رشت در آستانه سال جدید برشمرد.

 

مقصودی خاطرنشان کرد: پاک سازی خیابان ها و معابر سطح شهر نیز به صورت روزانه انجام می شود.

 

وی از شهروندان درخواست کرد زباله های آخر سال را به صورت منظم در جلوی اماکن مسکونی خود قرار دهند و از تخلیه زباله در حاشیه معابر شهر، رودخانه ها و تالاب عینک خودداری فرمایند.