جزئیات فرار ۲۳ زندانی از زندان پارسیلون خرم‌آباد دو زندانی کشته و مجروح و یک نفر دستگیر شد

جزئیات فرار ۲۳ زندانی از زندان پارسیلون خرم‌آباد

به گزارش رشت۲۰ ،دکتر محمود ثمینی در مورد آخرین جزئیات متواری شدن زندانیان زندان پارسیلون خرم‌آباد، اظهار کرد: براساس آخرین اطلاعاتی که داریم ۲۳ نفر از زندانیان از غفلت نگهبانان و به هر شکلی موفق شدند از زندان فرار کنند.

وی تصریح کرد: در حین فرار یک نفر با تیراندازی مامورین کشته و یک نفر مجروح می‌شود که به بیمارستان انتقال داده می‌شود.

 

ثمینی گفت: با تلاش ماموران یک زندانی نیز دستگیر می‌شود.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان بیان کرد: مامورین انتظامی با اطلاع از حادثه در تعقیب این زندانیان هستند تا دستگیرشان کنند و به زندان برگردانده شوند.

 

ثمینی گفت: اینکه چگونه موفق به فرار شدند در دست بررسی است.

 

وی افزود: این افراد کسانی بودند که معمولا به جرم حمل مواد مخدر دستگیر شده بودند و طبق آخرین خبری که داریم هنوز حکمی برایشان صادر نشده است.

 

معاون استاندار بیان کرد: کارشناسانی که روی این مهم دارند کار فنی انجام می‌دهند به محض اینکه به ما اطلاعات را دادند، جزییات را در اختیار رسانه‌ها قرار خواهیم داد.

 

اطلاعیه روابط عمومی اداره کل زندان‌های استان لرستان در خصوص فرار تعدادی از زندانیان

 

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

بعد از ظهر روز ۹۸/۱۲/۲۹ در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی زندانیان خرم آباد که ویژه نگهداری زندانیان جرائم سبک می‌باشد و به همین لحاظ این مرکز از سطح حفاظتی معمولی برخوردار است، تعدادی معدودی از زندانیان در زمانی که ماموران مشغول سرشماری و کنترل افراد بوده و در تطبیق و تشخیص شرایط واجدین عفو اعلام شده بودند از غفلت ماموران سوء استفاده نموده و از محل اردوگاه متواری شدند.

این در حال است که اردوگاه مذکور دارای حدود ۲۰۰ نفر زندانی م‌ باشد و اکثریت قریب به اتفاق زندانیان به اختیار خود همچنان در محل اردوگاه حضور دارند.

لازم به ذکر است زندانیان متواری دارای جرائم سبک و با محکومیت‌های یکساله بوده‌اند و در بین آنان هیچ زندانی خطرناکی وجود ندارد.

همچنین پس از وقوع این حادثه، بلافاصله مقامات و عوامل قضایی، انتظامی، امنیتی و اجرایی ذیربط در استان در محل حضور یافته و اقدامات لازم برای دستگیری زندانیان متواری در دستور کار قرار گرفته و در حال انجام می‌باشد.