جزئیات کامل از قطع تندیس استاد شجریان در مشهد!

جزئیات کامل از قطع تندیس استاد شجریان در مشهد!

به گزارش رشت۲۰؛ فرزانه ابراهیم‌زاده در توئیتر خود نوشت: خواهرم که در ‎مشهد زندگی می‌کند، صبح‌ها برای پیاده‌روی به ‎پارک ملت می‌رود. چند روز پیش این عکس را فرستاد از مرد جوانی که روی تنه درخت قطع شده داشت این نقش را پیاده می‌کرده. گفته بود پارک ملت و شهرداری هم اجازه داده. ‏پنج شنبه که رفتند دیدند تنه درخت را قطع کردند و خبری از این کار هنری نیست اعتراض هم کردند، اما حراست پارک جوابی نداده.

شجریان - جزئیات کامل از قطع تندیس استاد شجریان در مشهد!

معاون فرهنگی و هنری سازمان اجتماعی شهرداری مشهد نسبت به جمع‌آوری یک مجسمه در پارک ملت مشهد واکنش نشان داد.

صدرا یوسفی در مشهدمقدس درباره شایعه قطع مجسمه‌ای در پارک ملت مشهد اظهار داشت: فرآیند ساخت مجسمه در شهرداری، به این صورت است که در ابتدا باید طرحی از اثر مورد نظر ارائه و به تایید شورای یادمان‌ها برسد؛ سپس ماکت ارائه شود.

وی افزود: بعد از بررسی آن، اگر ابعاد هنری و تناسبات ارائه کار مورد تایید شورا واقع شد، کار به مرحله اجرا می‌رسد و ساخت آن مجسمه در قالب قرارداد انجام خواهد شد.

یوسفی ضمن اشاره به عدم وجود سوابقی از موضوع پارک ملت در شهرداری تصریح کرد: هیچکدام از این فرایند‌ها در هیچ مرجعی از شهرداری مشهد طی نشده و اصل وجود چنین موضوعی در حد یک شایعه است.

معاون فرهنگی و هنری سازمان اجتماعی شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: ممکن است فردی به صورت خودسرانه و بدون مجوز اقدام به چنین کاری بکند. در این صورت نیز عوامل نگهبانی پارک با وی به دلایل زیست محیطی برخورد خواهند کرد لذا اصل این خبر مورد تردید است.