جزییات مصوبه‌ی کمک یک‌میلیاردی شهرداری به سپیدرود

جزییات مصوبه‌ی کمک یک‌میلیاردی شهرداری به سپیدرود

 

موافقان: یک میلیارد سپیدرود را نجات می‌دهد

مخالفان: نحوه‌ی کمک تیشه به ریشه سپیدرود است
.jpg - جزییات مصوبه‌ی کمک یک‌میلیاردی شهرداری به سپیدرود

به گزارش خبر فوری رشت در جریان یکصد‌و‌هفتا‌د‌و‌د‌ومین جلسه علنی شورای شهر رشت که صبح امروز (یک‌شنبه ۲۶دی) با حدود یک ساعت تاخیر و با حضور چهارده عضو و غیبت فرهاد شوقی آغاز شد بعد از چند ماه حاشیه‌سازی دو فوریت لایحه کمک یک میلیارد تومانی به باشگاه سپیدرود رشت به رای گذاشته شد که با ۹ رای تصویب شد.
موافقان وضعیت نامطلوب مالی تیم و ضرورت آمادگی بیشتر برای ادامه مسابقات لیگ را دلیل ضرورت و فوریت کمک به تیم می‌‌دانستند و مخالفان هم معتقد بودند با توجه به مطرح بودن موضوع خرید سهام باشگاه توسط شهرداری، تا تعیین تکلیف موضوع، کمک مالی انجام نشود، زیرا در صورت ورود بخش خصوصی به باشگاه، این کمک به مالک جدید خواهد بود نه به باشگاه سپیدرود.
در ادامه جلسه، شورا وارد بحث و بررسی متن لایحه شد.
فاطمه شیرزاد از موافقان لایحه، با اشاره به عدم پرداخت حقوق بازیکنان سپیدرود از اردیبهشت‌ماه، تاکید کرد که مبلغ کمک حتما در اختیار بازیکنان قرار بگیرد.

🔸 مشکل بدهی سپیدرود کاملا حل می‌شود
محمد رفیعی نوده، دیگر موافق لایحه بود که اعتقاد داشت سپیدرود هرچه زودتر باید تقویت شود تا از اوج رقابت‌های لیگ جا نماند. رفیعی همچنین تاکید کرد در لایحه شورا ذکر شود که در صورت خرید باشگاه توسط مالک خصوصی، مبلغ یک میلیارد تومان از قیمت کسر شود. بازیکنان سپیدرود گفته‌اند در صورت پرداخت بدهی‌شان، بخشی از آن را می‌بخشند و با پرداخت این یک میلیارد تومان، مشکل بدهی یک ونیم میلیاردی باشگاه کلا حل خواهد شد.

❗️ بلای داماش بر سر سپیدرود
محمدحسین کارگرنیا به‌عنوان مخالف لایحه با اشاره به انجام مقدمات کار بخش خصوصی برای خرید سپیدرود، گفت: نگذاریم بلایی که سر داماش آمد سر سپیدرود بیاید. او افزود از یک ماه پیش لایحه ای در راستای خرید مطرح شد و گفتیم اگر تملک به نتیجه نرسید کمک مالی را در اولویت قرار بدهیم، اما هنوز لایحه به سرانجام نرسیده و این کمک به خریدار باشگاه خواهد بود در حالی که ما می‌خواهیم حاشیه امنیت برای تیم ایجاد کنیم.

♦️ مخالف لایحه،موافق خرید
رضا موسوی روزان نیز به‌عنوان مخالف لایحه گفت:تاکید می‌کنم که موافق خرید سپیدرود هستم و در همین راستا قرار بود هیاتی متشکل از نمایندگان شورا، نمایندگان باشگاه و هیات فوتبال موضوع را بررسی کنند.

🔹 شهرداری توان پرداخت حقوق ندارد چگونه تیم داری می‌کند؟
محمود باقری نیز به‌عنوان موافق لایحه کمک گفت: بدهی‌ یک ونیم میلیاردی سپیدرود مربوط به سال ۹۴ است و امروز باید خوشحال باشیم که خریداری آمده و قصد خرید باشگاه را دارد. او در ادامه با اشاره به نقل‌قولی از سهیل حق‌شناس، کاپیتان سپیدرود گفت: شهرداری که قدرت پرداخت حقوق کارکنانش را ندارد، چطور می‌خواهد تیم داری کند.

♦️ نحوه کمک به سپیدرود اشتباه است
رضا رسولی که موافق خرید سهام باشگاه توسط شهرداری و مخالف لایحه فعلی بود با اشاره به نقل‌قول سهیل حق‌شناس توسط محمود باقری گفت: اگر معتقدیم شهرداری به حدی ناتوان است که نمی‌تواند که حقوق پرداخت کند و در آستانه ورشکستگی قرار دارد، پس این یک میلیارد را هم نمی‌تواند پرداخت کند.
او افزود: باید مدیریت سپیدرود را به خود مردم واگذار کنیم، چطور هنوز تکلیف لایحه خرید مشخص نشده در مورد لایحه کمک مالی باید تصمیم‌گیری کنیم، این نحوه کمک را اشتباه و تیشه به ریشه سپیدرود می‌دانم.
سرانجام لایحه کمک مالی یک میلیارد تومانی به باشگاه سپیدرود رشت با ۹ رای موافق تصویب شد.