جزییات یکصدوهشتادمین جلسه ی علنی شورای شهر رشت

جزییات یکصدوهشتادمین جلسه ی علنی شورای شهر رشت

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، یکصدوهشتادمین جلسه ی علنی شورای شهر رشت با حضور مرتضی عاطفی شهردار منطقه۲ در عمارت شورا برگزار شد

b94b469319e20f154e56552205fd315f_L

رفیعی نودهی و باقری خطیبانی از غایبان جلسه ی امروز بودند.

عباس صابر در ابتدا ضمن تبریک هفته ی منابع طبیعی به همه ی تلاشگران حوزه ی حفاظت و محیط زیست افزود:با توجه به نامه ی سازمان بازرسی در خصوص عدم برگزاری مناقصات و ایجاد تعهدات مالی برای شهرداری رشت در پایان سال۹۵ که دو انتخابات مهم را هم پیش رو داریم زمزمه هایی از شهرداری رشت به گوش می رسد که علی رغم تاکییدات ما مناقصات در شهرداری برگزار میشود.

وی گفت:در این هفته های پایانی آیا میتوانیم کار اجرایی انجام دهیم؟آیا از نظرمالی کدهایی داریم که مناقصات در این فاصله های کوتاه محقق شوند؟

وی بااشاره به اینکه پروژه ها درسال آتی هم میتوانند به مناقصه بروند بیان کرد:اگرهم مناقصه ای برگزارشود ما اجازه ی شروع عملیات اجرایی آن را به دلیل پایان سال نخواهیم داشت.

عضو شورا ضرورت انجام مناقصات را دارای ابهام دانست و تاکید کرد:هراقدامی که منجر به مناقصه و مزایده شود قطعا بار مالی دارد.

اسماعیل حاجی پور خطاب به صابر اظهار کرد:اگر در بودجه کدی وارد شده و پروژه ای دیده میشود اتفاقا الان وقت فراخوان است زیرا هیچگونه تعهد مالی پیدا نمیکنیم.

وی بااشاره به اینکه در این فرصت باقی مانده پیمانکار زمان دارد تا کارگاه خود را تجهیز کند افزود:به عقیده بنده فراخوان پروژه ای که در بودجه ی امسال میباشد را انجام دهیم زیرا اگر به سال بعد موکول شود تا پایان فروردین اتفاق نخواهد افتاد و فرصت را از دست میدهیم همچنین در این مناقصات ما هیچ بارمالی به شهرداری تحمیل نخواهیم کرد بلکه از نظر اداری هم جلو خواهیم افتاد.

در ادامه خرید تجهیز ملک برای منطقه ۲ شهرداری رشت به دلیل محدودیت فضای اداری منطقه دو و فقدان پارکینگ در ساختمان فعلی منطقه و خیابان های اطراف در دستور کار قرار گرفت.

مرتضی عاطفی در خصوص لایحه ی پیشنهادی ملک مشرف به بلوار احسانبخش موسوم به ساختمان سپیدار بجهت استفاده عنوان ساختمان شهرداری منطقه دو توضیحاتی ارایه داد.

وی بیان کرد:وضعیت فیزیکی ساختمان منطقه دو در وضعیت بغرنجی قرار دارد و طی نظرسنجی که در سال پیش به صورت متمرکز صورت گرفت ۷۶% مراجعه کنندگان شهرداری منطقه۲ از وضعیت ساختمان منطقه ابراز ناراحتی داشتند.

عاطفی بااشاره به ویژگی های ساختمان سپیدار در بلوار ایت الله احسانبخش که از سایر ساختمان ها متمایز میباشد افزود:ساختمان سپیدار اداری میباشد و نیاز به تغییرات فیزیکی ندارد و فضای کافی برای استقرار پرسنل وجود دارد که ۴طبقه از ۵طبقه را برای خرید در نظر داریم همچنین دارای ۳۰باب پارکینگ و ۲۲باب انباری در شیروانی میباشد.

شهردار منطقه خاطرنشان کرد: مبلغ ساختمان ۹ میلیارد و چهل میلیون تومان میباشد که براساس توافق به صورت تهاتر و غیرنقدی پرداخت میشود همچنین مبلغ ۲میلیارد تومان هم برای خرید تجهیزات و تکمیل تاسیسات ساختمان اداری پیش بینی شده است.

در پایان جلسه مصوبه مورد تصویب قرار گرفت و بودجه دو میلیاردی برای خرید تجهیزات فعلا برای بررسی بودجه حذف شد.