جسم بی رمق تالاب عینک غرق فاضلابهای خانگی

جسم بی رمق تالاب عینک غرق فاضلابهای خانگی

ورود فاضلاب منازل به تالاب عینک و خشک کردن تالاب عینک با ریختن نخاله های ساختمانی جهت انجام ساخت و سازهای غیر مجاز بخشی از مهمترین مشکلات محیط زیست شهر رشت بوده که تاکنون مغفول باقی مانده است.
78410155 87150518deaad 300x200 - جسم بی رمق تالاب عینک غرق فاضلابهای خانگی

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایسنا، به مناسبت روز هوای پاک اعضای کمیسیونمحیط زیست شورا به همراه اعضای کارگروه خبرنگاران این کمیسیون از باغ سالار مشکات، مسیر پل طبیعت و تالاب عینک بازدید کردند .
فرانک پیشگر در بازدید از باغ سالار مشکات با اشاره به اینکه اجرای پل طبیعت می تواند خسارت جبران ناپذیری به گونه های درختی این باغ وارد کند، اظهار کرد: این باغ به عنوان ذخیره گاه ژنی در رشت مطرح است نباید هیچ درختی در ساخت و ساز مورد آسیب قرار گیرد.
وی ادامه داد: ساخت پل طبیعت با این وسعت نیاز به پایه های بتی دارد که جانمایی این پایه ها می تواند باعث آسیب به درختان شود.
عباس صابر نیز در این بازدید گفت: با توجه به نزدیکی درختان به یکدیگر امکان ساخت پل طبیعت بدون قطع درختان وجود ندارد.
عضو شورای شهر رشت پیشنهاد داد که در پارک مفاخر و سالار مشکات پل ها به صورت کابلی و پل طبیعت نیز با سازه سنگین تنها بر روی تالاب ایجاد شود .
خشک کردن تالاب عینک جهت انجام ساخت و سازهای غیر مجاز
در بازدیدی که اعضاء کمسیون بهداشت از حاشیه تالاب عینک داشتند ورودفاضلاب خانگی کوچه های منتهی به تالاب عینک و ریختن نخاله های ساختمانی برای پر کردن تالاب جهت پیشروی در ساخت و سازبه وضوح به چشم می خورد.
دکتر پیشگر خواستار رفع هرچه سریعتر مشکلات فاضلاب این منازل شد و اظهار کرد: تالاب عینک رشت مدت ها مورد کم توجهی و حتی بی مهری برخی مسئولین قرار گرفت و این تالاب یک شبه با این همه مشکل روبه رو نشده است.
وی ادامه داد: تالابی که در دل شهر قرار دارد فرصت مناسبی بود تا با سرمایه گذاری مناسب به یکی از قطب های گردشگری کشور تبدیل شود؛ اما امروزه شاهد ورود فاضلاب خانگی به آن هستیم و از …