جعفرزاده: آمریکا از قدرت و توان هسته ای ایران می ترسد جعفرزاده

جعفرزاده: آمریکا از قدرت و توان هسته ای ایران می ترسد جعفرزاده

نماینده رشت در مجلس گفت: آمریکا با ترس از قدرت و توان هسته‌ای ایران، فضای اعتماد بین کشورها در زمینه بانکی ایجاد نکرده است و کشورهای جهان به سمت برقراری ارتباط بانکی با ایران حرکت نکرده اند.

57300185 - جعفرزاده: آمریکا از قدرت و توان هسته ای ایران می ترسد جعفرزاده

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایسنا،  غلامعلی جعفرزاده، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با ارزیابی گزارش ۶ ماهه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از برجام، اظهار کرد: از زحمات وزارت امور خارجه و تیم مذاکرات نهایت تقدیر و تشکر داریم، تلاش آنها نباید نادیده گرفته شود، همانطور که از ابتدا پیش بینی می شد و مقام معظم رهبری نیز تاکید داشتند، غربی ها و به خصوص آمریکا در اجرای برجام قابل اعتماد نبوده و نیستند.

وی افزود: به دلیل فضای مسمومی که در جهان علیه ایران وجود داشت، ما تلاش کردیم ضمن اثبات حقانیت خود باید به دنیا نشان می دادیم که جنگ افروز و دنبال بمب هسته ای نیستیم بلکه تاکید کردیم که  فعالیت هسته ای صلح آمیز داریم، تصور می کنم به این هدف رسیده ایم.

وی گفت: آمریکا با ترس از قدرت و توان هسته ای ایران، فضای اعتماد بین کشورها در زمینه بانکی ایجاد نکرده است و کشورهای جهان از ترس دبه آمریکایی ها به سمت برقراری ارتباط بانکی با ایران حرکت نکرده اند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: واشنگتن اگر به دنبال فضای مثبت در پسا برجام و خواهان استمرار اجرای برجام است توصیه می کنیم، حسن نیت خود را با برقراری ارتباط بین بانکی نشان دهد.

جعفرزاده تاکید کرد: همچنین آمریکا باید از دست درازی و غارت اموال مردم ایران دست بکشد چراکه احتمال اقدامات تلافی جویانه از سوی ایران وجود دارد. البته ایران نشان داده است که عاقلانه تصمیم گیری می کند و نمونه رفتار خویشتن دارانه را می تواند در هشت سال جنگ، رفتار خصمانه کشورهای همسایه از جمله عربستان سعودی دید.

این نماینده مردم رشت در مجلس دهم گفت: با این حال خویشتن داری جمهور