جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی گیلان برگزار شد با حضور استاندار گیلان

جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی گیلان برگزار شد

جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با حضور استاندار گیلان برگزار شد.

13931021000023 PhotoA - جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی گیلان برگزار شد

به گزارش خبر فوری رشت ،جلسه شورای گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی صبح امروز در استانداری گیلان با طرح مشکلات بخش خصوصی و دستور پیگیری محمدعلی استاندار برای برطرف کردن آنها برگزار شد.

مدیر عامل شرکت کشتیرانی دریای خزر در نشست مذکور کمک به بازرگانی را راهبرد این نهاد دانست و اظهار کرد: از سال گذشته در شرکت کشتیرانی نرخ‌ها را افزایش ندادیم و ایجاد جذابیت کردیم.

اکبر غنجی، رویکرد شرکت کشتیرانی دریای خزر را حمایت از بازرگانی خصوصی عنوان کرد و افزود: کاهش تعرفه‌های بازرگانی در بنادر می‌تواند در توسعه این روند کمک کند.

وی با بیان اینکه حذف سوخت یارانه از مشکلات شرکت کشتیرانی دریای خزر است، تصریح کرد: مشوق‌های صادراتی و حمایت از نوسازی ناوگان حمل و نقل دریایی در امر توسعه بازرگانی دریایی اثرگذاری خوبی دارد.

مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان نیز در نشست مذکور، نقش کشتیرانی در حمل و نقل دریایی و بازرگانی خارجی را مهم عنوان کرد و گفت: ارائه خدمات به کشتیرانی از اولویت‌های اداره کل بنادر و دریانوردی استان است.

حسین چراغی با اشاره به اینکه تعرفه‌های بنادر و دریانوردی گیلان گران نیست، بیان کرد: در برخی از شاخص‌ها از کشورهای حاشیه خزر تعرفه‌های کالا ارزان‌تر است.

وی، حذف بخشی از تعرفه‌های گمرکی را از اقدام‌های مفید ذکر کرد و افزود: در بنادر باید رقابت‌پذیری ایجاد کنیم و این موضوع در گیلان به خوبی مدیریت شده است.

استاندار گیلان نیز در جلسه گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی، وضعیت کشتیرانی دریای خزر را خوب توصیف کرد و خواستار پیگیری مشکلات کشتیرانی برای فعالیت بیشتر شد.

محمدعلی نجفی در پایان با اشاره به وضعیت دامداران گیلان بیان کرد: حمایت از دامداران باید انجام شود تا بیش از این متحمل ضرر نشوند.