جلسه پرجنجال شورای شهر رشت با یک ساعت تأخیر برگزار شد جلسه پرجنجال شورای شهر رشت با یک ساعت تأخیر برگزار شد

جلسه پرجنجال شورای شهر رشت با یک ساعت تأخیر برگزار شد

یکصد و هفتاد و چهارمین جلسه شورای شهر رشت که با حواشی زیادی همراه بود، در حالی برگزار شد که برخی خبرنگاران به دلیل تأخیر یک ساعته در شروع این جلسه، صحن شورا را ترک کردند.
79030714 88037347fedae 300x200 - جلسه پرجنجال شورای شهر رشت با یک ساعت تأخیر برگزار شد

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرنگار مهر ، یکصد و هفتاد و چهارمین جلسه شورای شهر رشت صبح یک شنبه در حالی با تاخیر یک ساعت و ۱۵۵ دقیقه ای آغاز شد، که اعتراض برخی خبرنگاران را مبنی بر تاخیر های همیشگی جلسات شورا در پی داشت و با ترک صحن شورا از سوی برخی اصحاب رسانه همراه بود.
این جلسه که در غیاب مسعود کاظمی رئیس شورا، توسط مظفر نیکومنش به عنوان نایب رئیس اداره شد، لایحه ها و طرح هایی مورد بررسی قرار گرفت که با حواشی زیادی همراه بود.
پس از چندین ماه کش و قوس بین شورا و شهرداری و اعتراض های پی در پی شورای شهر به شهردار مبنی بر صدور مجوز نصب دستگاه های خودپرداز بانک شهر بدون اخذ مجوز شورا، این بار شهردار رشت طی ارسال لایحه دو فوریتی به شورا درخواست مجوز جهت جانمایی کیوسک های شهر نت بانک شهر را کرد.
محمدعلی ثابت قدم که در این لایحه، خدمات دهی ویژه و مناسب پیشخوان های بانک شهر به صورت شبانه روزی و در ایام تعطیل و رضایت شهروندان را در توضیح لایحه آورده بود، به جز چهار مکانی که از یک سال پیش شخصا به بانک شهر اجازه نصب دستگاه داده، حالا دو جایگاه جدید را هم در لایحه پیشنهاد داده است.
وی مشخصا درخواست نصب دو پیشخوان جدید در میدان امام حسین (ع) و میدان فرزانه با عقد قرارداد و دریافت اجاره بها از سوی شهرداری را در لایحه ارسالی قید کرده است.
این درخواست جدید که بدون جزییات و نظر کارشناس رسمی دادگستری در نرخ قیمت گذاری اجاره بها ارائه شده بود، مورد اعتراض رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا قرار گرفت.
امیرحسین علوی، در اعتراض به نواقص این لایحه ارسالی از سوی شهرداری گفت: در لایحه ای که منافع اقتصادی برای هر دو سو متصور است، لازم است نظر کارشناس رسمی دادگستری …