جلسه ۱۶۱ شورای شهر رشت

جلسه ۱۶۱ شورای شهر رشت

سفر محمود باقری به سوریه/ تجلیل از قهرمانان پارالمپیک و انجمن معلولین بینایی/ تشکر رئیس شورا از استاندار گیلان برای لندفیل سراوان27 2 95 09 - جلسه ۱۶۱ شورای شهر رشت

به گزارش خبر فوری رشت این جلسه به ریاست مسعود کاظمی بعد از آن صورت گرفت که جلسه قبلی شورا بدون حضور خبرنگاران برگزار شد.

محمود باقری تنها غائب این جلسه بود. هرچند تعدادی از اعضای شورا همچون فرانک پیشگر و امیرحسین علوی با تاخیر زیاد وارد صحن شدند.

 

در ابتدای جلسه بعد از قرائت قرآن و پخش سرود ملی  به مناسبت هفته تربیت بدنی با حضور مسعود رهنما مدیرکل ورزش و جوانان گیلان  از قهرمانان گیلان در مسابقات پارالمپیک  ریو ۲۰۱۶ تقدیر و تشکر شد. همچنین لوح یادبودی نیز در این جلسه به مسعود رهنما به پاس زحمات و افتخارآفرینی های وی داده شد.

تجلیل از قهرمانان پارالمپیک گیلانی

در این جلسه بعد از خروج قهرمانان پار المپیک به مناسبت روز جهانی عصای سفید  اعضای هیأت مدیره انجمن معلولان بینایی گیلان حضور یافتند و مورد تجلیل قرار گرفتند.

دو تقاضای حاجی پور برای معلولان بینایی 

اسماعیل حاجی پور رئیس هیات مدیره انجمن معلولان بینایی با تشکر از رئیس شورا به خاطر برگزاری این جلسه بیان داشت: حضور در کنار عزیزان نابینا و کم بینا از افتخارات من است.

وی افزود: من دو تقاضا  و خواسته  از اعضای شورا دارم یک خواسته من پیست پیاده روی مختص معلولین بویژه معلولین بینایی در یکی از پارک های رشت و دیگری خرید و اهدای خودروی ون برای روشندلان است که بتوانند در سیر تردد راحت تر باشند.

حاجی پور ادامه داد: این عزیزان ما از جیبشان خرج می کنند و باید به آن ها توجه شود.

بعد از سخنان حاجی پور توسط یکی از جوانان روشندل گیلانی را  به احترام و یاد  اباعبدالله الحسین(ع) تصنیفی را اجرا کرد و در پایان از اعضای انجمن معلولان بینایی با هدایایی تقدیر شد.

تاکید کاظمی بر ساماندهی هرچه سریعتر لندفیل سراوان / تشکر از استاندار 

مسعود کاظمی رئیس شورا در ادامه جلسه تاکید کرد: در ادامه جلسه گذشته بازهم تاکید می کنم که ساماندهی لندفیل سراوان باید هرچه سریعتر اقدام شود. وی با تشکر از استاندار برای انجام دستورات لازم و پیگیری هایش  تاکید کرد: اقدامات در سراوان باید به گونه ای باشد که موجبات آسیب به مردم را ایجاد نکند.

در سال های اخیر در سراوان کارهای خوبی انجام شده است

موسوی روزان تنها ناطق پیش از دستور با تسلیت ایام عزاداری سید الشهدا و ۷۲ شهید دشت کربلا از برگزاری مراسم های عاشورا در رشت تشکر کرد. وی با اشاره به تجمعات ایر مردم سراوان خواستار توجه به مطالبات مردم شد و گفت: در سال های اخیر اقدامات خوبی در سروان ایجاد شده هرچند کامل نیست. وی همچنین افزود:از همه کسانی که در این چند روز جهت آرام سازی و پاسخگویی به مردم  شرکت کردند تشکر می کنم.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در ادامه گفت: در روز عاشورا فرزند هفت ساله ای به نام محمد طاها دچار سوختگی سی درصدی شد. از توجه خواهر عزیزم فاطمه شیرزاد و دیگر اعضای شورا برای عیادت و کمک به این فرزند تشکر می کنم. همچنین از توجه خانم شیرزاد به پاکبان آسیب دیده ممنونم.

سفر محمود باقری به سوریه 

محمدعلی رفیعی در این جلسه از این خبر داد که محمود باقری به سوریه سفر کرده است. وی آرزوی پیروزی برای مدافعان حرم و شکست تکفیری ها کرد.

دستور جلسه

اعطای یک واحد مسکونی مسکن مهر به یک شهروند ساکن در حاشیه رودخانه ها مورد موافقت قرار گرفت.

افزایش بودجه پروزه پیاده راه فرهنگی شهر رشت 

با توجه به انحرافات و اشتباهات در برآورد اولیه پیاده راه فرهنگی درخواست افزایش بودجه آن از سوی شهردار رشت در بودجه ارائه شد.

رفیعی نوده در اعتراض به این لایحه بیان داشت: از آن جا که این لایحه یک بار مسکوت مانده نمیتواند تا اعلام نظر شور دوباره از سوی شهرداری وارد شورا شود، پیشنهاد مشخص من روال قانونی طرح است.

لایحه از دستور خارج شد.

جلسه بعدی شورا روز یکشنبه آینده  ساعت ۱۶ برگزار می شود.