جمله رئیس جمهور اسبق آمریکا بر روی پوستر انتخاباتی مسعود اسلامی!

جمله رئیس جمهور اسبق آمریکا بر روی پوستر انتخاباتی مسعود اسلامی!

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، پس از آنکه مسعود اسلامی در یک یادداشت عجیب مردم را دعوت به شعار دادن علیه برخی مسئولین کرد و در بخش هایی از همان یادداشت به تشویش اذهان عمومی نسبت به عملکرد مدیران استان و شهر رشت پرداخت، اکنون تصویری منتسب به پستر انتخاباتی وی در فضای مجازی منتشر شده است.

اسلامی در این پوستر از یک شعار عجیب رونمایی کرده است. شعار صدای اکثریت خاموش بر روی پوستر اسلامی به گونه ای نقش بسته که به نظر می رسد وی خود را صدای افرادی میداند که در اکثریت هستند، اما خاموشند!

جمله اکثریت خاموش اما از کجا آمده است؟! اکثریت خاموش یک اکثریت بزرگ نامشخص از مردم یک کشور یا گروه‌اند که نظرات شان را به صورت آشکارا ابراز نمی‌کنند. این لفظ توسط ریچارد نیکسون رئیس‌جمهور آمریکا ترویج شد زمانی که در ۱۹۶۹ در یک سخنرانی برای دریافت حمایت مردم آمریکا در جنگ ویتنام گفت: «و امشب به شما، اکثریت بزرگ خاموش آمریکاییان، من خواستار حمایت شما هستم».

این کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی که در واقع یک پزشک عمومی است، در ماه های اخیر به واسطه حمایت برخی چهره های اصلاح طلب همچون هرمز ربانی، خود را به اصلاح طلبان نزدیک کرده است و در واقع یک اصلاح طلب وارداتی محسوب می شود! چیزی که اصلاحات در گیلان سالیان سال از آن ضربه خورده است و نمونه آخرین آن غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی بود که خود را یک اصولگرا و در نهایت یک اصولگرای، اصلاح طلب با مشی اعتدالی و…! خطاب کرد.

حالا اما قرار است مسعود اسلامی اقدام با سوابق نزدیک به طیف اصولگرا، به عنوان یک اصلاح طلب وارداتی با شعاری آمریکایی گزینه ای دیگر برای آزمون و خطای طیف نزدیک به هرمز ربانی شود.