جنجال مجری معروفی که ترس از کرونا نداشت ولی مبتلا شد!

جنجال مجری معروفی که ترس از کرونا نداشت ولی مبتلا شد!

به گزارش رشت۲۰ ،به نقل از آخرین خبر، «کرونا» اکنون تمام دنیا را تحت تاثیر خود قرار داده است؛ هیچ‌گاه تصور نمی‌شد یک ویروس همه معادلات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی جهان را به هم بریزد. در ایران هم «کرونا» به تیتر اول رسانه‌ها تبدیل شده است. در این بین تلویزیون به دلیل فراگیری و در دسترس بودن آن از مهم‌ترین رسانه‌ها مرجع محسوب می‌شود و همان‌طور که می‌تواند اثربخشی در اطلاع‌رسانی داشته باشد اشتباهات آن در نحوه پوشش اخبار هم بازتاب‌های گسترده‌تری خواهد داشت.
دکتر عاطفه میرسیدی از گزارشگران صدا و سیما چند روز قبل به کرونا مبتلا شد این خبر از آن جهت بازتاب داشت که وی در روزهای اولی که این ویروس در کشور شیوع پیدا کرده بود آن را مانند سرماخوردگی می‌دانست. بعضی‌ها معتقدند که علت جدی نگرفتن کرونا از سوی مردم اظهارات وی در خصوص سبک‌بودن این ویروس نسبت به آنفولانزا بوده است.

AndroidOnlineNewsImage 2 - جنجال مجری معروفی که ترس از کرونا نداشت ولی مبتلا شد!

 با ما همراه باشید تا از ماجرای اظهارنظرهای جنجالی این خانم دکتر درباره کرونا اطلاع پیدا کنید.
ماجرا از کجا شروع شد؟
در روزهای اول شیوع کرونا در ایران عاطفه میرسیدی در بخش خبری تلویزیون درباره کرونا اظهارنظر کرد. وی در بخشی از صحبت‌هایش گفت: «اگر رعایت بکنیم مطمئن باشید هیچ بیماری سراغ ما نمی‌آید حتی این کرونای بدبخت، فلک‌زده که از آنفولانزا هم کلی سبک‌تر است. ما چه جوری آنفولانزا به کشورمان می‌آید رد می‌کنیم و می‌رود و حدود ۵۰ یا ۶۰ نفر از افرادی که بیمار و سالمند هستند از دست می‌روند… این(کرونا) هم عین همان است حتی از آن سبک‌تر است. حالا فکر نکنیم چین چه خبر است؟! چین چون جمعیتش زیاد هست خیلی بیمار شدند ما می‌توانیم کنترلش کنیم فقط باید نگران نباشیم… شاید هوا گرم شود و عین سرماخوردگی برود… من خودمم فکر می‌کنم مبتلا شدم دو هفته پیش دقیقا این علایم سرماخوردگی را داشتم کاملا هم خوب شدم و هیچ مشکلی ندارم

گفت و گو با حریرچی
میرسیدی با دکتر حریرچی، قائم مقام وزیر بهداشت در برنامه گفتگوی ویژه مصاحبه‌ای درباره کرونا داشت. نکته جالب توجه آن جا بود که حریرچی علائم کرونا را داشت و بعد از تست مشخص شد وی به کرونا مبتلا شده است.

وقتی تست کرونای میرسیدی منفی شد
میرسیدی پس از مثبت شدن تست حریرچی معاون کل وزارت بهداشت برای آزمایش به مرکز بهداشت صداوسیما مراجعه کرد و بنابر اعلام وی در اخبار ۲۱ صدا و سیما تست کرونای او منفی بود.

اظهارات وی قبل از دادن تست کرونا را مشاهده کنید.
سرانجام خانم مجری هم به دام «کرونا» افتاد
محمدحسین رنجبران، مدیرکل روابط عمومی صداوسیما با انتشار این توئیت اعلام کرد که عاطفه میرسیدی به کرونا مبتلا شده است.
gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - جنجال مجری معروفی که ترس از کرونا نداشت ولی مبتلا شد!
روزهای سخت میرسیدی بعد از ابتلا به کرونا
میرسیدی بعد از ابتلایش به کرونا در گفت و گوی خبری ساعت ۱۴ تلویزیون گفت: تا روز گذشته خیلی حال بدی داشتم، خیلی به من سخت گذشت اما امروز کمی تنفسم بهتر شده است اما همچنان سرفه می‌کنم. وی ادامه داد: این بیماری خیلی می‌تواند سخت باشد و هر سفری و ترددی نگران‌کننده است.