حاج محمدی: شهرداری رشت نیازمند درآمدهای پایدار است/ کاظمی: درآمدهای شهرداری با هزینه ها جور در نمیاد

حاج محمدی: شهرداری رشت نیازمند درآمدهای پایدار است/ کاظمی: درآمدهای شهرداری با هزینه ها جور در نمیاد

به گزارش رشت۲۰ و به نقل از ایسنا، ناصر حاج محمدی در گردهمایی شهرداران و روسای شورای اسلامی استان در سالن الغدیر استانداری گیلان، با بیان اینکه ۵۰۰میلیارد تومان از دستگاه های اجرایی مطالبه داریم گفت: این مطالبه از طریق اوراق نیز می تواند در اختیار شهرداری گذاشته شود.

وی افزود: ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداری رشت ضروری است و برای تحقق این امر نیاز به منابع مالی پایدار داریم.

حاج محمدی ادامه داد: یکی دیگر از راه های توسعه شهر رشت و شهرداری رشت جذب سرمایه گذار توانمند است که گام هایی در این راستا برداشته شده است.

وی، ارتزاق شهرداری رشت از ماده صد را نادرست دانست و خاطرنشان کرد: باید به تدریج این مسیر اصلاح شود.

شهردار رشت تصریح کرد: عدم صدور پروانه برای املاک نسقی چالش ایجاد کرده است باید از گسترش ساخت و سازهای غیرمجاز در رشت جلوگیری کرد.

حاج محمدی با بیان اینکه مسدود کردن حساب های شهرداری از سوی برخی از دستگاههای اجرایی مشکل ساز می شود، گفت: از استانداری گیلان و سایر دستگاهای ذیربط در این خصوص انتظار حمایت داریم.

مسعود کاظمی شهردار لاهیجان نیز در ادامه این جلسه گفت: درآمدهای شهرداری با هزینه ها جور در نمیاد و این امر در نهایت موجب نارضایتی مردم می شود.

کاظمی تصریح کرد: عدم استفاده از ماشین های منطقه آزاد برای لاهیجان مشکلات ایجاد کرده است.

وی گفت: مراکز دفن زباله و برداشت های شن و ماسه از دغدغه های زیست محیطی شهرداران محسوب می شود و برای حفظ محیط زیست نیاز به همکاری همه دستگاه ها داریم.