حاج محمدی یا علیقلی زاده؟! بررسی کارنامه گزینه‌های شهرداری رشت در اسلامشهر

حاج محمدی یا علیقلی زاده؟! بررسی کارنامه گزینه‌های شهرداری رشت در اسلامشهر

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، شاید بررسی عملکرد حسین علیقلی زاده و ناصر حاج محمدی روی کاغذ منطقی به نظر نرسد، اما باید قبول کرد که امروز یکی از مهم‌ترین گزینه‌های تصدی بر شهرداری رشت ناصر حاج محمدی و یکی از گزینه‌های وزارت کشور برای تائید از میان شهرداران منتخب قبلی توسط اعضای شورای شهر رشت حسین علیقلی زاده است.

وجه مشترک حاج محمدی و علیقلی زاده را می‌توان در شهر مهم و استراتژیک اسلامشهر عنوان کرد. جایی که هر دو به‌عنوان شهردار این شهر که با توجه به نزدیکی بیش از اندازه به پایتخت دارای اهمیت بالایی است، انتخاب‌شده بودند. در این میان این نکته قابل‌تأمل است که علیقلی زاده اگرچه از سوی اعضای شورای شهر اسلامشهر به‌عنوان شهردار انتخاب شد، اما او هرگز برای این سمت تائید نشد، اما ناصر حاج محمدی به‌عنوان شهردار اسلامشهر فعالیت داشت و در این مدت پروژه‌های بسیاری را نیز به سرانجام رساند.

 

البته این نکته نیز قابل‌توجه است که حاج محمدی در شهرهای دیگر محل فعالیت خود عملکرد مناسبی داشته و اگر عادلانه صحبت کنید احداث بلوار برای ارتباط میان ۲۵ شهرک در شاهرود یا اجرای اتوبان شهر رامسر در دوران شهرداری او اقدامات قابل‌توجه حاج محمدی در این ایام بوده است.

 

حاج محمدی اما در شهرداری‌های دیگری چون تهران و اهواز نیز به‌عنوان مدیر فعال بوده و در کارنامه خود مدیرکلی دفتر هماهنگی خدمات شهری و همچنین قائم‌مقامی شهرداری اهواز، معاون فنی شهرسازی، معاون خدمات شهری، رئیس هیئت‌مدیره سازمان‌های تابعه شهرداری اهواز نیز دارد. وی در شهرداری تهران به‌عنوان مدیر دفتر فنی حوزه معاونت عمرانی شهرداری منطقه ۷ تهران، مشاور اجرایی شهردار منطقه ۱۵ تهران و قائم‌مقام دفتر فنی فرهنگسرای خاوران حین ساخت و بهره‌برداری و همچنین ریاست دفتر فنی شهرداری پیشوا (ورامین) اشاره کرد. همچنین مقایسه مدارک تحصیلی علیقلی زاده با حاج محمدی از آنجایی قابل‌تامل‌تر است که حاج محمدی در حال گذراندن دوره فوق دکترای محیط زیست است و با توجه به شرایط نامناسب محیط زیست شهر رشت در حوزه رودخانه‌ها و زباله سراوان می‌بایست توجه ویژه‌ای به این موضوع داشت.

 

حال باید منتظر ماند و دید تصمیم وزیر کشور در ۲۴ ساعت آتی برای شهرداری رشت چه خواهد بود و آیا پیش از برگزاری جلسه شورا در روز پنجشنبه حکم حسین علیقلی زاده به‌عنوان شهردار رشت ابلاغ خواهد شد، یا خیر؟!