حجامت بزرگ در عدلیه آغاز راهی که همه باید از آن حمایت کنیم

حجامت بزرگ در عدلیه آغاز راهی که همه باید از آن حمایت کنیم

به گزارش رشت۲۰ و به نقل از غیرمنتظره، معین حسن‌زاده: با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر رئیسی در رأس قوه قضائیه هوایی تازه در عدلیه پیچیده است. هوایی که نویدبخش روزهای بهتر برای پاک‌سازی مهم‌ترین تصمیم‌گیرنده اجتماعی و حقوقی در کشور است.

در سال‌های اخیر شاهد آن بوده‌ایم که برخورد با فساد کمی راحت‌تر شده است. اگر در گذشته برخورد با فساد کمی سخت‌تر امکان‌پذیر بود و اگر روی هر فرد دست می‌گذاشتید از آبروی نظام برای خود خرج می‌کرد، اکنون چنین نیست و برخوردها قاطع‌تر از گذشته شده است. دیگر خبری از پخش زنده تلویزیونی محاکمه مفسدین نیست، زیرا دیگر برخورد با مفسدین انگشت‌شمار نیست. از زمان حضور حجت‌الاسلام رئیسی در رأس قوه قضائیه نیز این برخوردها شدیدتر و البته قانونمندتر شده است. به‌گونه‌ای که شاهد آن هستیم قوه قضائیه با انواع دانه‌درشت‌ها، رانت خورها و حتی مفسدین نفوذ کرده به بدنه نهادهای حساس برخورد جدی دارد.

در آخرین نمونه ماجرای دادگاهی شدن اکبر طبری نشان می‌دهد که هر فردی در هر جایگاهی که بخواهد منبع فساد باشد، قوه قضائیه با آن بدون مماشات برخورد جدی خواهد داشت و هرکه از آبروی خود می‌ترسد باید سعی کند پایش را کج نگذارد تا فردای نشستن پشت میز مدیریت و ریاست و قضاوت به‌یک‌باره تیتر روزنامه‌ها نشود.

در گیلان نیز طی یک سال اخیر و پس از حضور دکتر رئیسی در عدالت‌خانه، تغییرات ویژه‌ای رخ‌داده است و با بسیاری از تخلفات ریزودرشت برخورد صورت پذیرفته است؛ اما این تازه ابتدای کار است. راهی که می‌بایست همه با حمایت جدی از آن، کمک کنیم تا به پاک‌سازی کامل ادارات و نهادها از مفسدین منجر شود.

برای مثال وجود برخی افراد مفسد در ادارات استان، سازمان‌ها و… سبب بروز اختلالات بسیار در امور جاری استان گیلان شده است. حتی مسائلی از فساد برخی افراد وجود دارد که خود را به‌عنوان وکیل معرفی می‌کنند، اما کاری جز دلالی و ایجاد مفسده ندارند. در همین زمینه‌ها و جهت ایجاد فضای برخورد با مفاسد این‌چنینی می‌بایست تمامی حمایت خود را از آغاز حجامت بزرگ در عدلیه و راهی بزرگ که در پیش است بکار برد.