حجت‌الاسلام فلاحتی از جانب رهبر انقلاب رسول ترویج اجتماع وحدت در گیلان است رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه کشور:

حجت‌الاسلام فلاحتی از جانب رهبر انقلاب رسول ترویج اجتماع وحدت در گیلان است

به گزارش رشت۲۰، حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی‌اکبری در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه شهرستان رشت اظهار کرد: ماه رجب به مبعث پیامبر (ص) اعظم نزدیک می‌شود که یکی از بزرگ‌ترین یادگارهای  بزرگ انقلاب اسلامی احیای مجدد آرمان بعثت بوده و نماز جمعه یکی از عظمت‌های بعثت است که به برکت انقلاب اسلامی تقدیم مردم شد.

وی با اشاره به آیاتی از سوره مبارکه جمعه گفت: در این سوره بعد از سخن از جریان یهود مبنی بر اینکه مراقب باشید که رفتار یهود در امت اسلام شکل نگیرد، کسانی که به علمشان عمل نمی‌کنند توبیخ می‌شوند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به آیات سوره جمعه درباره دعوت نمازگزاران به نماز جمعه افزود: خداوند می‌خواهد که نشانه  جامعه اسلامی با بندگی شناخته شود که نماز حالت بندگی و خضوع در برابر حضرت حق است.

علی‌اکبری  با اذعان به اینکه مساجد پایگاه اصلی یاد خدا در محله‌ها و متن زندگی انسان است بیان کرد: نماز جمعه دعوت دست جمعی امت اسلامی است که برای یاد خدا به‌صورت جمعی باید غنیمت شمرده شود.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه با بیان اینکه  امروز در کشور قریب ۹۰۰ نماز جمعه برگزار می‌شود افزود: نماز جمعه با محوریت نماز و ذکر خدا توسط   کسانی که از سوی نائب امام زمان (عج) انتخاب شده‌اند به‌سوی نزدیکی دل‌ها در امت اسلامی  هدایت می‌شود.

وی خصوصیت امت اسلام این است که در برابر جبهه کفر نفوذناپذیرند و در بین دوستان اهل کرامت و محبت هستند دانست و افزود: نماز جمعی مانور امت اسلامی در برابر کفر جهانی است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه با تأکید بر غنیمت شمردن نماز جمعه توسط ائمه جمعه و مردم بیان کرد: باید سفره ذکر الله به شایستگی پهن شود تا به شایستگی از حضور گسترده مردم پذیرایی شود.

علی‌اکبری یکی از اتفاق بزرگ بعد از انقلاب را شناخته شدن نماز جمعه با علمای شهید دانست و افزود: رجال انقلابی غیور که محور وحدت و بصیرت بودند نماز جمعه را در جامعه گستراندند که توسط آن توانستند فتنه‌هایی ازجمله فتنه ۸۸ را از بین ببرند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه با تقدیر از آیت‌الله قربانی گفت: حاج‌آقای فلاحتی از جانب رهبری معظم نظام رسول هستند تا برای ترویج اجتماع وحدت‌بخش در استان گیلان  نقش‌آفرینی  کنند.