حجت الاسلام قربانی: آیت‌الله بهجت اهل شهرت نبودند/ محمدحسن عاقل‌منش: تعلم، علم‌آموزی و نصیحت‌پذیری از ویژگی‌های ایشان بود مراسم شعر خوانی ونمایشگاه عبد صالح برگزار شد؛

حجت الاسلام قربانی: آیت‌الله بهجت اهل شهرت نبودند/ محمدحسن عاقل‌منش: تعلم، علم‌آموزی و نصیحت‌پذیری از ویژگی‌های ایشان بود

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، مراسم شعرخوانی به مناسبت سالروز ارتحال حضرت آیت الله محمدتقی بهجت فومنی با عنوان عبد صالح، در گالری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت برگزار شد.

در این نشست محمدحسن عاقل منش رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت با تبریک حلول ماه مبارک رمضان، گفت: امیدوارم بتوانیم در این ماه مبارک به خودسازی جسم و ذهن خود بپردازیم که این مهم صورت نخواهد پذیرفت جز به دعای امام زمان مان و توجه به عبادات و منویات و تاکید بر تکریم ایتام و مومنین.

عاقل منش با قدردانی از رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت بابت برگزاری این مراسم و ایجاد فضایی برای نمایش تصاویر حضرت آیت الله بهجت فومنی، اظهار داشت: حساسیت به تربیت خانواده و مسائل دینی، تعلم، علم آموزی و نصیحت پذیری از ویژگی های این عالم دینی بود.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین قربانی با بیان اینکه حضرت آیت الله بهجت رفیق شفیقی بودند، گفت: آیت الله بهجت به درجات بالایی رسیدند اما امروز و در این عصر بسیاری از ارزش‌ها از دست رفته است. یکی از خصوصیاتی در خصوص علامه جعفری از آن نام برده اند این است که علامه جعفری دارای قوت علمی فلسفی و فقه، برجستگی بالایی داشتند و در محضر آقا می‌آمدند و مانند شاگرد بودند.

وی تصریح کرد: حضرت آیت الله بهجت علیرغم کهولت سن تا مادامی که زنده بودند تدریس داشتند و در کنار آن اصول و اشتغالات علمی شان برپا بود. ایشان از موقعیت ها ایجاد فرصت می کردند و نماز جماعت در سه نوبت را همواره انجام می داند. از نظر بنیه علمی همانند آیت الله بهجت کسی را نداشتیم اما ایشان اهل شهرت و مشهور شدن نبودند.

در ادامه این نشست، شاعران آئینی چون رضا نیکوکار، سجاد حقیقت شناس و روح اله ملک زاده به قرائت اشعاری در وصف این عالم ربانی نمودند.

در این جلسه همچنین محمدحسن علیپور عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت نیز حضور داشت.