حضور نعمت‌زاده در گردهمایی مدیران ارشد وزارت صنعت در گیلان صبح امروز صورت گرفت

حضور نعمت‌زاده در گردهمایی مدیران ارشد وزارت صنعت در گیلان

گردهمایی مدیران ارشد وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضور نعمت‌زاده وزیر صنعت در گیلان آغاز شد.
13950818001200 PhotoA - حضور نعمت‌زاده در گردهمایی مدیران ارشد وزارت صنعت در گیلان

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از فارس ، گردهمایی مدیران ارشد وزارت صنعت، معدن و تجارت صبح امروز با حضور محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت در سالن غدیر استانداری گیلان آغاز شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در گردهمایی مذکور با ارائه گزارشی از وضعیت صنعت استان اظهار کرد: در گیلان ۲ هزار و ۶۰۰ واحد صنعتی فعال وجود دارد و ۸۷ هزار نفر بیمه شده صنعت در این استان هستند.

علی منتظری با بیان اینکه گیلان در بخش صنعت به جایگاه خوبی در کشور دست یافته است، افزود: توسعه صنایع از اهداف ما در گیلان بوده و در این راستا گام‌های خوبی برداشته شده است.

وی فولاد را یکی از مهم‌ترین صنایع استان عنوان کرد و گفت: ظرفیت این واحد صنعتی تولید ۴٫۵ میلیون تن فولاد است و به همین مقدار ظرفیت نیز در دست اجراست.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه این استان در رونق تولید پیشتاز است، تصریح کرد: با تعامل دستگاه‌ها و بانک‌ها تاکنون تسهیلات خوبی به واحدهای تولیدی صنعت، کشاورزی و… قرار گرفته و امیدواریم تا پایان سال جاری این تسهیلات اختصاص یابد و مشکل واحدهای صنعتی برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه برای واحدهای تولیدی شرایط خوبی ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: تاکنون ۳ هزار و ۵۰۰ نفر صاحبان صنایع و تولیدی متقاضی دریافت تسهیلات بودند که برای آنها پرونده‌سازی صورت گرفته است.

منتظری وجود کارخانه صنعتی سلولزی را از دیگر ویژگی‌های این استان عنوان کرد و یادآور شد: یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار متر مکعب انواع فرآورده‌های سلولزی را در استان خواهیم داشت و این از مزیت گیلان است.