حضور پرشور خانواده سما لاهیجان و سیاهکل در جشن ۴۰ سالگی انقلاب

حضور پرشور خانواده سما لاهیجان و سیاهکل در جشن ۴۰ سالگی انقلاب

به گزارش رشت۲۰-دانشجویان، دانش آموزان، کارکنان، اساتید و دبیران مدارس و دانشکده‌های سما لاهیجان و سیاهکل به‌منظور تجدید بیعت با آرمان‌های امام و شهدا و لبیک به ندای رهبر فرزانه انقلاب همگام با سایر مردم و اقشار با شرکت گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن، حضوری دیگر را در سالروز چهل‌سالگی پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران رقم ردند.

photo 2019 02 11 19 57 55 620x410 - حضور پرشور خانواده سما لاهیجان و سیاهکل در جشن ۴۰ سالگی انقلاب

در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال حضور چهره‌های سیاسی با سلیقه‌های متفاوت و همچنین نسل‌های مختلف بسیار دیدنی بود که همه بسان قطره‌ای به دریا پیوسته بودند و شعاری واحد در دفاع از استقلال ملت سر می‌دادند.

 

پرچم سه رنگ نظام جمهوری اسلامی که در دستان دانش آموزان سما به اهتزاز درآمده بود نشانگر وحدت ایرانیان عزیز با هر تفکر و سلیقه‌ای بود که در سالروز پیروزی انقلابشان به خیابان آمده بودند و با وجود برودت هوا شعارهای واحد ضد استکباری سر می‌دادند. در این مراسم ملی شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و… جلوه‌ای زیبا پیداکرده بود.

 

«پخش بادکنک‌هایی با آرم سما»، «توزیع پرچم جمهوری اسلامی در میان شرکت‌کنندگان در راهپیمایی با آرم سما» و «برپایی ایستگاه انقلاب» توسط مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان در سطح این شهرستان همراه با اجرای برنامه‌های متنوع از قبیل سرود دانش آموزان مدرسه سبز و اجرای نمایش و حرکات رزمی و ورزشی دانش آموزان مدارس سما از حاشیه‌های این مراسم انقلابی بود که بسیار جلب‌توجه می‌کرد؛ این کار فرهنگی به‌گونه‌ای نمود داشت که برجسته بودن سما از نهادها و ارگان‌های دیگر در این جشن سیاسی، کاملاً به رخ کشیده می‌شد.

 

دکتر افشار ضیا ظریفی معاون دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل نیز در حاشیه این جشن ملی ضمن تبریک پیروزی انقلاب اسلامی نقش دانشگاه را در ارتقای رشد علمی و فرهنگی کشور بسیار مهم ارزیابی نمود و خاطرنشان کرد: برای اینکه بتوانیم دانشگاهی در تراز انقلاب اسلامی داشته باشیم باید ضمن «کاربردی کردن علم»، برای رفع مشکلات و معضلات کشور و پویایی چرخ تولید باید «ارتباط دانشگاه با صنعت» را گسترش دهیم که در سما به‌صورت جدی دنبال این کار هستیم و امیدواریم با گسترش همکاری با صنعت و علم بتوانیم درزمینهٔ ایجاد اشتغال مولد و مهارت محور اشتغال حرفی برای گفتن داشته باشیم.

 

ضیا ظریفی مهم‌ترین پیام حضور مردم در این راهپیمایی را به‌رغم تمام مشکلات «وحدت و همدلی» دانست و خاطرنشان نمود در سایه وحدت و همدلی است که می‌توانیم از مشکلات عبور کنیم و به ایرانی سربلند بیندیشیم.