حضور ۲۰ هزار زائر گیلان در اربعین حسینی استاندار گیلان خبر داد

حضور ۲۰ هزار زائر گیلان در اربعین حسینی

استاندار گیلان از اعزام ۲۰ هزار زائر این استان در اربعین حسینی به کربلای معلی خبر داد.
13950224000005 PhotoA 1 - حضور 20 هزار زائر گیلان در اربعین حسینی

به گزارش خبر فوری رشت ،محمدعلی نجفی پیش از ظهر امروز در جریان راه‌اندازی دفتر نمایندگی صدور روادید عراق برای زائران گیلانی اربعین حسینی و برقراری پروازهای زیارتی عتبات عالیات در این شهر اظهار کرد: امسال پیش‌بینی می‌شود ۲۰ هزار زائر گیلانی اربعین حسینی به عتبات عالیات اعزام شوند.

وی با بیان اینکه امسال دولت با همکاری نهادهای مختلف زیر ساخت‌های بهتری را برای عزیمت به عتبات فراهم کرده است، افزود: اجتماع عظیم زائران اربعین حسینی نمایش باشکوه عشق و علاقه مردم به خاندان عصمت و طهارت است.

استاندار گیلان با اشاره به راه‌اندازی دفتر نمایندگی صدور روادید عراق در رشت ادامه داد: با فعالیت این دفتر برای دریافت روادید نیازی به حضور مردم در دفتر نمایندگی صدور روادید عراق نیست و این‌ کار از طریق دفاتر حج و زیارت انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه تاکنون ۶ هزار و ۵۰۰ گیلانی با مراجعه‌ به سامانه‌ سماح سازمان حج و زیارت کشور برای سفر به عتبات عالیات نام‌نویسی کردند، یادآور شد: دفتر مذکور برای زائران استان‌های قزوین و زنجان نیز روادید صادر می‌کند.

نجفی با اشاره به اینکه تمهیدات لازم برای استقرار امکانات و تجهیز مورد نیاز و پشتیبانی‌های مورد نظر دفتر مذکور انجام شده است، خاطرنشان کرد: پروازهای زیارتی عتبات عالیات عراق نیز پس از پنج سال از فرودگاه بین‌المللی سردار جنگل رشت راه‌اندازی شد.

وی یادآور شد: این پرواز نیز از امروز با توجه به درخواست‌های مردمی و پیگیری‌های انجام شده محقق شد و مردم می‌توانند برای سفر به عتبات از طریق مراجعه به دفاتر زیارتی مجاز اقدام کنند.

به گفته استاندار گیلان پرواز نجف‌ـ رشت‌ـ بغداد هر هفته چهارشنبه از فرودگاه سردار جنگل رشت انجام می‌شود.