حقوق عقب افتاده نگهبانان و رانندگان شهرداری رشت پرداخت شود

حقوق عقب افتاده نگهبانان و رانندگان شهرداری رشت پرداخت شود

عضو شورای اسلامی شهر اسلامی شهر رشت گفت: چند ماه است که نگهبانان و رانندگان شهرداری حقوق نگرفته‌اند و باید حق و حقوق آن‌ها پرداخت شود.
139402141754495875235034 - حقوق عقب افتاده نگهبانان و رانندگان شهرداری رشت پرداخت شود

به گزارش خبر فوری رشت ،وحید طیفوری عصر دیروز در یکصد و شصت و دومین جلسه شورای شهر اظهار داشت: آمار و اطلاعات یکی از ضروریت‌های هر جامعه است و داشتن آمار و اطلاعات دقیق منجر به توانمندی جامعه خواهد شد.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان با بیان اینکه باید در جهت ارتقاء فرهنگ آمار قدم برداریم تصریح کرد: هرچه قدر در آمار موفق‌تر باشیم کشور ما توسعه یافته‌تر می‌شود.

وی آمار و اطلاعات را جزء ضروریت‌های جامعه دانست و گفت: امروزه علم آمار مانند خواندن و نوشتن در جامعه الزامی شده و نیاز است در عصر اطلاعات درک مفاهیم اطلاعاتی را داشته باشیم.

طیفوری با اشاره به اینکه نخستین سرشماری در ایران در سال ۱۳۳۵ انجام شد، بیان کرد: تا سال ۱۳۸۵ سرشماری هر ۱۰ سال یک بار انجام می‌شد و بعد از سال ۸۶ سرشماری هر ۵ سال یکبار انجام گرفت.

وی با بیان اینکه سرشماری در کشورهای پیشرفته به‌صورت اینترنتی انجام می‌شود عنوان کرد: سرشماری امسال در ایران به‌صورت اینترنتی انجام شد و جزء معدود کشورهایی هستیم که از تبلت و سرشماری الکترونیکی استفاده کنیم.

معاون آمار و برنامه‌ریزی سازمان برنامه و بودجه گیلان، دقت اطلاعات, صرفه جویی در زمان و کاهش هزینه را از مزایای سرشماری اینترنتی عنوان کرد و گفت: سرشماری امسال در کشور ما یک سرشماری سبز و حامی محیط زیست است چون مصرف کاغذ در آن پیش بینی نشده است.

طیفوری با بیان اینکه ۴۹ درصد از جمعیت گیلان به‌صورت اینترنتی در سرشماری شرکت کردند اظهار کرد: نرخ مشارکت گیلانی‌ها در سرشماری اینترنتی ۲ الی ۳ درصد بیشتر از نرخ کشوری است و حدود یک میلیون و ۲۵۰ هزار گیلانی به‌صورت اینترنتی در سرشماری شرکت کردند.

وی میزان جمعیت شرکت کننده شهرستان رشت در سرشماری اینترنتی را ۳۰۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: شهرستان رشت و استان گیلان مشارکت خوبی در سرشماری به شیوه اینترنتی داشت.

سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت در این جلسه اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های مدیریت شهری، پروژه هدایت آب‌های سطحی است و در سال ۹۳ ده نقطه در سطح شهر رشت برای این پروژه شناسایی شد.

فاطمه شیرزاد با بیان اینکه امسال ۱۳ نقطه در سطح شهر رشت برای پروژه جمع آوری آب‌های سطحی انتخاب شده است بیان کرد: مردم خواستار تسریع در این پروژه‌ها هستند و گاهی این پروژه مشکلات ترافیکی ایجاد کرده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت از راه اندازی مرکز کنترل ترافیک در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با راه اندازی این مرکز قانون به‌صورت دقیق‌تر اجرا می‌شود و تخلفات راهنمایی رانندگی کاهش می‌یابد.

ضمن تشکر از روابط عمومی شهرداری رشت و معاون پیشگیری از جرم دادگستری گیلان اظهار کرد: کتاب ۷ جلدی پیشگیری از قوانین وقوع جرم چاپ شده است و در این راستا جهت آشنایی مردم با حقوق و وظایف شهروندی گام‌هایی برداشته می‌شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت  بیان کرد: احداث سرای محلات می‌تواند جایگاه مناسبی برای بیان مباحث شهروندی باشد.

شیرزاد با بیان اینکه در کمیسیون نامگذاری میدانی به نام شهدای آتش نشانی نامگذاری شده است تصریح کرد: مردم سروان حق دارند نگران سراوان باشند و شهرداری به تنهایی نمی‌تواند مشکل رودخانه‌ها و سروان را حل کند.

وی با بیان اینکه باید از اقدامات موازی کاری و جزیره‌ای جلوگیری شود بیان کرد: امیدواریم وضعیت ۵۰ میلیارد تومان مصوبه سفر رئیس جمهوری خودش را مشخص شود.

محمدعلی رفیعی نودهی, عضو شورای شهر اسلامی رشت در این جلسه اظهار کرد: بیمه و حقوق همکاران شهرداری باید به موقع پرداخت شود.

وی با بیان اینکه از رئیس شورا می‌خواهم به شهرداری مکاتبه کند که پروژه جمع آوری آب‌های سطحی زود تمام شود عنوان کرد: نباید پروژه آب‌های سطحی به طور هم زمان در نقاط مختلف رشت شروع شود تا منجر به ترافیک شود.

رفیعی نودهی تصریح کرد: چند ماه است که نگهبانان و رانندگان شهرداری حقوق نگرفته‌اند و باید حق و حقوق آن‌ها پرداخت شود.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه باید فکری به حال مردم سراوان شود عنوان کرد: اعضای شورا یک کار مثبت نظیر پاکسازی رودخانه‌های زرجوب و گوهررود و لندفیل سراوان را انجام دهند تا هنگام انتخابات شرمنده مردم نشوند.

سیدرضا موسوی روزان در این جلسه اظهار داشت: حقوق کارکنان شهرداری باید هم‌زمان پرداخت شود.

وی با بیان اینکه موضوع سراوان تنها به شهرداری مربوط نیست بیان کرد: اگر موضوع سراوان تنها به شهرداری مربوط بود این موضوع سال‌ها پیش حل می‌شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت تصریح کرد: عملکرد شورای چهارم قابل دفاع است و نباید خودزنی کنیم و خودمان را زیر سئوال ببریم.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت در این جلسه اظهار کرد: در مرحله تحویل زمین به شرکت TTS هستیم و مطالبه مردم سراوان این است که زباله به سراوان ریخته نشود.

علیرضا حاجی‌پور مبلغ قرارداد با شرکت TTS در مورد زباله سوز را ۴۰ میلیون دلار اعلام کرد و گفت: ۲۵ درصد مبلغ قرارداد باید به این شرکت پرداخت شود تا کار خود را شروع کند.