حوادث سالهای اخیر باعث بدنامی استان شده است/ کاش برای تمام سازمان ها موتورهای محرکه مردم نهاد وجود داشت نماینده ولی فقیه در دیدار با اعضای حزب دفاع از ایثارگران و قانون اساسی:

حوادث سالهای اخیر باعث بدنامی استان شده است/ کاش برای تمام سازمان ها موتورهای محرکه مردم نهاد وجود داشت

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، اعضای حزب دفاع از ایثارگران و قانون اساسی در دیداری با حجت الاسلام رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت به بررسی موانع و مشکلات و راه های برون رفت از آنها در سطح استان پیرامون حوزه های فرهنگی، اقتصادی، عمرانی و… پرداختند. در این دیدار هادی نقدی دبیر حزب دفاع از ایثارگران و قانون اساسی در این دیدار با تشریح عملکرد این حزب، گفت: همانطور که از نام این حزب پیداست هدف ما دفاع از ایثارگران و قانون اساسی به معنای تمام آحاد مردم است. احزاب در سراسر کشور کار سیاسی انجام می‌دهند اما این حزب در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، عمرانی و اجتماعی فعالیت دارد.

دفاع از ایثارگران و قانون اساسی 1 - حوادث سالهای اخیر باعث بدنامی استان شده است/ کاش برای تمام سازمان ها موتورهای محرکه مردم نهاد وجود داشت

دبیر حزب دفاع از ایثارگران و قانون اساسی در گیلان با بیان اینکه اعضای این حزب را جوانان و فعالین مذهبی و فرهنگی شکل می‌دهند، گفت: به‌صورت پایلوت برنامه‌های استان در شهرستان آستانه‌اشرفیه در حال اجرا است و دبیران شهرستان‌های مختلف در سراسر استان در حال انجام امور هستند. همچنین برنامه سبد کالا در سطح استان و به‌صورت پایلوت در شهرستان آستانه‌اشرفیه اجرا شده است.

وی با اشاره به عدم‌حمایت مالی حزب توسط ادارات و نهادها علیرغم برنامه‌های اجرا شده، به موضوع کمک‌های صورت گرفته توسط حزب در زلزله اخیر کرمانشاه با کمک‌های مردمی تأکید نمود. ما خداوند را شکر می‌کنیم که اعضای بسیاری از اهل سنت در میان خود داریم که نماد وحدت مسلمین است.

در ادامه حجت‌الاسلام فلاحتی نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با قدردانی از عملکردهای فرهنگی، عمرانی و اجتماعی اعضای حزب دفاع از ایثارگران و قانون اساسی، بیان داشت: بسیار جای خرسندی است که شما یک حزب مردم‌نهاد هستید، کاش برای تمامی سازمان‌ها نیز چنین چیزی وجود داشت که از بیرون یک نیرویی برای پمپاژ ایجاد می‌شد. شما یک حزب سیاسی هستید نه یک حزب سیاست‌باز. این یک موضوع بسیار مهم است.

دفاع از ایثارگران و قانون اساسی 2 - حوادث سالهای اخیر باعث بدنامی استان شده است/ کاش برای تمام سازمان ها موتورهای محرکه مردم نهاد وجود داشت

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان ادامه دادند: گردشگری یک بستر مناسب است و یک تهدید، گردشگری که به استان وارد می‌شود قطعاً یک‌چیزی آورده برای استان دارد. یا خرید می‌کند و باعث تورم می‌شود، یا با خود زباله به استان می‌آورد. در بحث بوم گردی قطعاً احزاب مردمی همچون شما می‌توانید در ارشاد و فرهنگ‌سازی به این موضوع کمک کنید.

امام‌جمعه رشت با اشاره به اهمیت حضور اهل تسنن در این نوع احزاب فرهنگی و مردمی، گفت: اهل سنت افتخار می‌کنند که در ایران اسلامی به آنان توجه می‌شود، بنده با چشمان خود دیده‌ام که یکی از عزیزان اهل سنت در پاسخ به اظهارات یک وهابی گفت که در ایران به ما اهل سنت می‌گویند، ما اهلیت به ایران اسلامی داریم و این افتخار ماست اما شما جز خودتان هیچکس را نمی‌پذیرید.

ایشان همچنین در خصوص موضوع ساختمان دفتر حزب دفاع از ایثارگران و قانون اساسی قول‌های مساعدی دادند و گفتند: در سطح استان گروه‌هایی در حال کار هستند و همه به‌طور کامل خواب نیستند! مدیران خوب و سالم نیز در بخش‌های اداری قطعاً وجود دارد. کافیست شما پیراهنی سپید بر تن کنید و لکه‌ای بر روی آن بنشیند، حوادثی که طی سال‌های گذشته در استان رخ داد باعث بدنامی استان شده است.

دفاع از ایثارگران و قانون اساسی 3 - حوادث سالهای اخیر باعث بدنامی استان شده است/ کاش برای تمام سازمان ها موتورهای محرکه مردم نهاد وجود داشت

بهادر سبحانی پور

در این نشست آقایان هادی نقدی دبیر، محمّد عمویی قائم مقام، دکتر نعمت ا..‌. غزالی رئیس شورا سیاستگذاری، مهندس فلاح دبیرحزب در شهرستان رشت، مهندس بهادر سبحانی پور مسئول ارتباطات، مهندس امید قاسمی جلالی معاونت هماهنگ‌کننده شهرستان‌ها، مهندس گرامی دبیر آستانه‌اشرفیه، مهندس حمزه امامدوست مسئول کمیته سیاسی حزب در استان، عباس عمومی مسئول روابط عمومی، معین حسن زاده به عنوان مسئول ارتباط با رسانه و سایر دبیران شهرستان های استان حاضر بودند.