حوض بزرگ، فضای میدان شهدای ذهاب رشت را غریبانه کرده است مجری پیشکسوت مراسم‌های انقلابی در گیلان:

حوض بزرگ، فضای میدان شهدای ذهاب رشت را غریبانه کرده است

مجری پیشکسوت مراسم‌های انقلابی در گیلان به ایجاد حوض بزرگ در وسط میدان شهدای ذهاب رشت اشاره کرد و گفت: حوض بزرگ، فضای میدان شهدای ذهاب رشت را غریبانه کرده است.

13950813001075 PhotoA - حوض بزرگ، فضای میدان شهدای ذهاب رشت را غریبانه کرده است

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از فارس مهدی جهاندیده با اشاره به اجرای طرح پیاده‌راه فرهنگی و احداث حوض بزرگ در میدان شهدای ذهاب این شهر اظهار کرد: میدان شهدای ذهاب رشت نماد غیرت و اعتبار مردم انقلابی گیلان است.

وی به اعزام رزمندگان گیلانی به جبهه‌های حق علیه باطل در دوران دفاع مقدس از میدان شهدای ذهاب رشت اشاره کرد و افزود: بر پیکر هشت هزار شهید گیلانی در میدان شهدای ذهاب رشت نماز اقامه شده و مردم علاقه ویژه‌ای به این میدان دارند.

مجری پیشکسوت مراسم‌های انقلابی در گیلان با بیان اینکه میدان شهدای ذهاب رشت دارای جاذبه ویژه‌ای است، تصریح کرد: هنگام برگزاری مراسم در میدان شهدای ذهاب این تصور ایجاد می‌شود که انسان‌ها خلق می‌شوند و تصویری از افراد که ممکن است آنها را نشناسیم در ذهن انسان نقش می‌بندد و به همین صورت اضافه‌تر می‌شود.

جهاندیده، ابهت میدان شهدای ذهاب را به برکت حضور شهدا عنوان کرد و گفت: انسان‌ها زمانی که در کنار همدیگر قرار می‌گیرند نمود بسیار زیبایی پیدا می‌کنند.

وی، احداث حوض میدان شهدای ذهاب رشت را بسیار بزرگ دانست و گفت: وجود حوض در هنگام برگزاری مراسم‌ها بین انسان‌ها فاصله ایجاد می‌کند و در جلو و عقب جمعیت فضای خالی ایجاد می‌شود.

مجری پیشکسوت مراسم‌های انقلابی در گیلان با اشاره به اینکه احداث حوض در میدان شهدای ذهاب موجب شده در برگزاری مراسم خلأ جمعیت نشان داده شود، خاطرنشان کرد: برگزاری مراسم ۸ دی و ۲۲ بهمن را در پیش داریم و اگر مسؤولان شهری بتوانند مقداری جایگاه حوض وسط میدان شهدای ذهاب رشت را تغییر دهند فضا برای حضور جمعیت باز می‌شود.

جهاندیده به پر کردن فضای وسط میدان شهدای ذهاب توسط حوض جدید اشاره کرد و افزود: اکنون جمعیت آن‌گونه که باید خود را نشان نمی‌دهد و خلأ جمعیتی در وسط میدان احساس می‌شود.

مجری پیشکسوت مراسم انقلابی در گیلان با تأکید براینکه مخالف ایجاد حوض و آب‌نما در میدان شهدای ذهاب نیستیم، اظهار کرد: اگر مقداری جایگاه حوض وسط میدان را تغییر دهند اجرای مراسم بهتر انجام می‌شود.

وی به برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) در میدان شهدای ذهاب رشت اشاره کرد و افزود: هر سال پرچم متبرک به حرم امام حسین(ع) طی مراسمی در میدان شهدای ذهاب به اهتزاز در می‌آمد اما امسال به دلیل نبود شرایط مناسب این امر انجام نشد که جالب نبود.

جهاندیده با اشاره به اینکه پرچم امام حسین(ع) برکت شهر رشت است، بیان کرد: اکنون حوض چهره غریبانه‌ای به میدان شهدای ذهاب رشت داده و این فضا برای حضور جمعیت مناسب نیست.

13950813001077 PhotoA - حوض بزرگ، فضای میدان شهدای ذهاب رشت را غریبانه کرده است

13950813001083 PhotoA - حوض بزرگ، فضای میدان شهدای ذهاب رشت را غریبانه کرده است

13950813001086 PhotoA - حوض بزرگ، فضای میدان شهدای ذهاب رشت را غریبانه کرده است