حکم جالب یک قاضی در رشت برای دختر نقاشی که کشف حجاب کرده بود

حکم جالب یک قاضی در رشت برای دختر نقاشی که کشف حجاب کرده بود

به گزارش رشت۲۰، اواخر سال گذشته، یک حکم قضایی حجت‌الاسلام‌والمسلمین صادقی دادستان عمومی و انقلاب قزوین در رسانه‌ها بازتاب گسترده و مثبتی داشت و کماکان نیز مورد تمجید قرار دارد و آن حکم، پلمپ عوارضی قزوین- زنجان و ممنوعیت اخذ عوارض از مردم به جهت رشد ۲۴ درصدی تلفات جاده‌ای در محور قزوین- زنجان بوده که طبق نظر کارشناسی حدود ۹۰ درصد عامل این تلفات متوجه مشکلات زیرساختی جاده و عدم توجه به مرمت و بهسازی مسیر از سوی شرکت متولی این آزادراه بوده است.

حال اما این بار در رشت اتفاقی جالب رخ‌داده است. ماجرا ازاین‌قرار بود که یک دختر نقاش و هنرمند دچار غفلت و اشتباه شده و تحت تبلیغات سوء رسانه‌های خارجی و ضد ایرانی، حجاب را به نحوی زیر سؤال می‌برد که منجر به دستگیری و تشکیل پرونده در دادسرا و دادگاه می‌شود.

ولی شیرینی موضوع اینجاست که قاضی دادگاه با وجود اینکه می‌توانسته او را به زندان محکوم کند با نگاه ارشادی و مشورتی با دختر هنرمند، درنهایت دستور می‌دهد دختر هنرمند با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیز شهرداری رشت، بر روی دیوار شهرداری واقع در خیابان سعدی رشت، یک نقاشی زیبا پیرامون حجاب ترسیم کند؛ که مقدمات این عمل انجام‌شده و در دست اقدام می‌باشد.

ضمن تقدیر از این نوع نگاه و قضاوت زیبا و خداپسندانه دادگاه محترم رشت، امیدواریم بعضی فکرهای بسته و خودبین، مانعی برای این نوع اقدامات مردم‌پسند و الهی ایجاد نکنند. ضمناً متعاقباً خبر و تصاویر این نقاشی را به نظر شهروندان عزیز خواهیم رساند.