حیات اقتصادی گیلان در توسعه گردشگری است استاندار گیلان:

حیات اقتصادی گیلان در توسعه گردشگری است

استاندار گیلان گفت:حیات اقتصادی گیلان در توسعه گردشگری است و به همین دلیل از سرمایه گذارانی که با شفافیت و صداقت آماده سرمایه گذاری در گیلان باشند استقبال و حمایت می‌کنم.
72280t - حیات اقتصادی گیلان در توسعه گردشگری است

به گزارش خبر فوری رشت، راهکارهای سرمایه گذاری ها هلدینگ رفاه و گردشگری تأمین اجتماعی کشور در صنعت هتل سازی گیلان در نشستی با حضور استاندار و اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل این هلدینگ برگزار شد.

دکتر محمدعلی نجفی در این دیدار گفت :۱۰ فرصت سرمایه گذاری در بخش هتل سازی در بسته سرمایه گذاری  «صد هتل- صد کسب و کار» هلدینگ رفاه و گردشگری تأمین اجتماعی که به معرفی فرصتهای ارائه شده در استانهای سراسر کشور می پردازد از گیلان است.

وی با بیان اینکه در بسته جدید این طرح امکان معرفی فرصتهای بیشتر سرمایه گذاری وجود دارد،افزود:با توجه به عقب ماندگی‌های بجا مانده از گذشته در بخش گردشگری گیلان اعتقاد داریم که باید سرمایه گذاری‌های بیشتری در استان شکل بگیرد تا شاهد حضور هرچه بیشتر گردشگران داخلی و خارجی باشیم.

استاندار گیلان بر لزوم اجرایی شدن این برنامه‌ها تأکید کرد و گفت:حیات اقتصادی گیلان در توسعه گردشگری است و به همین دلیل از سرمایه گذارانی که با شفافیت و صداقت آماده سرمایه گذاری در گیلان باشند استقبال و حمایت می‌کنم.

وی ادامه داد:هم اکنون ۲۰ هتل و مجتمع اقامتی پذیرایی در گیلان با استفاده از تسهیلات مصوبات سفر دکتر روحانی به گیلان و سرمایه گذاری بخش خصوصی در حال ساخت است.

استاندار گیلان گفت:ساخت این طرح ها ۶۰ تا ۹۰ درصد پیشرفت کار دارد و برای اجرای آنها پرداخت ۶۰۰ میلیارد ریال از تسهیلات سفر کاروان تدبیر وامید مصوب شده است.

دکتر نجفی گفت:در دولت یازدهم فضا برای سرمایه گذاری خارجی فراهم شده است و باید با بهره گیری از این فرصت در جهت توسعه صنعت گردشگری تلاش کنیم.

ابراهیم بای سلامی مدیر عامل هلدینگ رفاه و گردشگری تأمین اجتماعی نیز در این دیدار با بیان اینکه رشت برندگردشگری کشور است، افزود: با ارائه بسته سرمایه گذاری «صد هتل- صد کسب و کار» در ۳۱ استان به دنبال ایجاد نهضت هتل سازی در کشور هستیم و باید با فراهم کردن امکانات گردشگری لازم، شرایطی را فراهم کنیم تا رشت و گیلان حتماً یکی از انتخاب گردشگران داخلی و خارجی باشد.

عضو شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری کشور گفت:این بسته سرمایه گذاری که براساس آخرین مطالعات و ارزیابی ها؛ رويکردهاي نوين در توسعه گردشگري بويژه در صنعت هتل به عنوان يک پديده اقتصادي با کارکردهاي متنوع و چندگانه را مدنظر قرار داده با همکاری استانداران، شهرداران،مدیران مناطق آزاد و میراث فرهنگی استانها تهیه شده است.

وی با بیان اینکه  ساخت هتلها به صورت زنجيره‌اي در ايران سالها است که متوقف شده و هتلهاي جديد به صورت انفرادي و پراکنده ساخته شده اند گفت: طرح «صد هتل- صد کسب و کار» امکان ايجاد زنجيره‌اي معتبر از هتلها را در سطح سه تا پنج ستاره در سراسر کشور فراهم می کند تا عرضه تورهاي متنوع براي ايرانگردان داخلي و خارجي با ساماندهي و تورگرداني منظم با کيفيت بهتر و قيمت مناسبتر ارائه شود.

مدیرعامل هلدینگ رفاه و گردشگری تأمین اجتماعی افزود:تعريف مقاصد جديد و متنوع در سراسر ايران با ايجاد اقامتگاه‌ها و هتلهای مناسب،از اهداف اصلي اين طرح هستند.

مدیرعامل هگتا افزود: طرح «صد هتل- صد کسب و کار» درهمایش دوروزه بین‌المللی سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری با رویکرد اقتصاد مقاومتی که مهر ماه امسال با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزارشد رونمایی و با استقبال سرمایه گذاران داخلی و خارجی مواجه شد.

وی افزود:حضور ۶۸ میهمان از ۳۲ شرکت عمدتا اروپایی صاحب برندهای مطرح و برتر جهانی در حوزه هتل‌سازی و هتلداری در کنار استقبال ۶۰۰ نفری فعالان هتلینگ داخلی از ۲۳۰ شرکت و دیدار و گفت‌وگوی این سرمایه‌گذاران با یکدیگر و همچنین با مقامات و مسوولان بلندپایه دولتی، همگی از جمله مواردی هستند که موفقیت برگزاری این همایش را نشان می دهد.