خانواده‌های زندانیان» قربانی آسیب‌های ناشی از جرم سرپرست خانواده می‌شوند

خانواده‌های زندانیان» قربانی آسیب‌های ناشی از جرم سرپرست خانواده می‌شوند

به گزارش رشت۲۰-سید حمید حسینی ظهر امروز در جلسه تقدیر از اصحاب رسانه در رشت اظهار داشت: رسانه اسلامی در پاکدستی مدیران، فرهنگ‌سازی و مطالبه‌گری درست نقش دارد و همه مدیران باید به افکار عمومی پاسخگو باشند.

مدیرکل زندان‌های استان گیلان از برگزاری یک نشست خبری در آینده نزدیک به‌منظور ارائه گزارش عملکرد این سازمان خبر داد و گفت: اصحاب رسانه در حل مشکلات، شفاف‌سازی و انعکاس معضلات زندانیان و خانواده آنها نقش به‌سزائی دارند.

 

وی با اشاره به تغییر و اصلاح نگرش جامعه به زندانیان توسط رسانه‌ها افزود: اگرچه بخشی از جمعیت فعلی زندانیان گیلانی مجرم بوده و حضور آنها در بیرون دردسرساز است و باید به‌صورت موقت یا دائم در زندان باشند اما عده‌ای نیز مجرم نیستند و هویت اجتماعی دارند و نگاه جامعه باید به این افراد تغییر کند.

 

 

حسینی با بیان اینکه مشکلات و آسیب‌ها در رابطه با زندان‌ها بایستی توسط رسانه‌ها به مسئولان ارائه شود بیان داشت: در نشست خبری آینده گزارشی در حوزه‌های مختلف اعم از بهداشت و غذا و وضعیت زندانیان ارائه داده می‌شود و از خبرنگاران می‌خواهیم که برای بهبود مشکلات فعلی به ما کمک کنند.

 

مدیرکل زندان‌های استان گیلان وضعیت خانواده‌های مظلوم زندانیان را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: این خانواده‌ها به‌خاطر جرم سرپرست خانواده‌ قربانی آسیب‌های مختلف ناشی از کار مجرمان می‌شوند و اهمیت این بخش از کار می‌طلبد که اصحاب رسانه در این رابطه کمک‌کننده باشند.

 

وی طرح بسیاری از مسائل را به‌جهت ممنوعیت قانونی و شرعی غیرممکن دانست و گفت: در حوزه اشتغال، حرفه‌آموزی و حمایت از خانواده‌های زندانیان کارهای بسیار زیادی می‌توان انجام داد و می‌توان با فرهنگ‌سازی میزان برگشت افراد به چرخه جرم را کاهش داد.

 

حسینی با بیان اینکه بسیاری از افراد پس از گذراندن دوره محکومیت خود اصلاح می‌شوند تصریح کرد: باید کسانی باشند که افراد را پس از آزاد شدن از زندان تحویل بگیرند و به مشکلات آنها رسیدگی کنند زیرا در غیر این‌صورت اصلاح شدن آنها تحت تاثیر مشکلات مختلف قرار می‌گیرد.

 

مدیرکل زندان‌های استان گیلان افزود: تلاش مدیران بایستی ارتقای عملکرد در سایه شفاف‌سازی باشد و از تلاش همه اصحاب رسانه در این راستا قدردانی می‌کنم و امیدوارم بتوانیم در نشست خبری آینده گزارشات و مشکلات این حوزه را به‌درستی انتقال دهیم.