خانواده‌ جهانبخش از علیرضا و تیم ملی فوتبال ایران گفتند

خانواده‌ جهانبخش از علیرضا و تیم ملی فوتبال ایران گفتند

پدر علیرضا جهانبخش بازیکن تیم ملی فوتبال ایران در ‌ارزیابی از عملکرد تیم ملی فوتبال ایران در بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه‌ گفت: بازیکنان تیم ملی ایران در مقابل بهترین‌ تیم‌های فوتبال جهان، بازی خیلی خوبی ‌ارائه دادند و غیرتمندانه عملکرد خیلی خوبی را به نمایش گذاشتند.

57701026 300x227 - خانواده‌ جهانبخش از علیرضا و تیم ملی فوتبال ایران گفتند

به گزارش رشت۲۰، رحیم جهانبخش جیرنده‌ در گفت‌وگویی، اظهار کرد: به همراه مادر علیرضا دو بازی با مراکش و اسپانیا را در روسیه بودیم و از نزدیک بازی را تماشا کردیم اما بازی با پرتغال به دلیل اینکه شهر میزبان کوچک بود و هتلی پیدا نشد، بازی را در منزل و با اقوام تماشا کردیم.

وی گفت: علیرضا در بازی با مراکش از پهلو آسیب دیده بود که حتی شب اول را به سختی گذراند اما با تلاش کادر پزشکی تیم‌ تا حدودی برای بازی با اسپانیا آماده شد و از آنجایی که بازی با اسپانیا برای کی‌روش اهمیت داشت، در دقایق آخر وارد زمین شد. علیرضا تمام تلاش خود را برای کسب نتیجه بهتر در هر سه بازی بکار گرفت.

پدر علیرضا جهانبخش در مورد عملکرد کی‌روش سرمربی تیم فوتبال ایران نیز گفت، بنظرم باید کی‌روش را حفظ کرد چون توانست با جوانگرایی، تیم ملی فوتبال ما را به بهترین سطح برساند. وی توانست با تبحری که داشت استعدادهای فوتبال را از سراسر ایران کشف و به تیم ملی دعوت کند.

جهانبخش جیرنده در خصوص چگونگی حضور علیرضا جهانبخش در کشور هلند، تصریح کرد: علیرضا دو سال در داماش گیلان بازی کرد و کاپیتان تیم ملی جوانان و تیم ملی امید بود که در سن ۱۹ سالگی در یکی از بازی‌های جام ملت‌های آسیا که به میزبانی کشور قطر برگزار شد، تیم استعدادیاب کشور هلند پس از تماشای بازی علیرضا را انتخاب کردند والحمدالله تاکنون خوش درخشیده و سال گذشته هم به عنوان بهترین بازیکن کشور هلند موفق به دریافت کاپ شد و امسال هم به عنوان آقای گل هلند جایزه کفش طلایی را دریافت کرد.

وی در مورد برنامه‌های علیرضا جهانبخش پس از بازی‌های جام جهانی ‌گفت: آرزوی هر فوتبالیستی بازی برای تیم کشورش است که علیرضا پس از بازی‌های جام جهانی‌ تا یکماه در کنار خانواده به استراحت می‌پردازد و بعد از آن  تصمیم گیری می‌کند.

ضرغام مهرگانفرد، دایی علیرضا جهانبخش‌ نیز ‌با اشاره به ارزیابی عملکرد وی در بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸، اظهار کرد: علیرضا با یک پشتوانه تقریبا مثبت و انگیزشی بعد از آقای گل شدن هلند به اردوی تیم ملی دعوت شد.

وی با بیان اینکه کارلوس کی‌روش در گفت‌وگوهایی که با علیرضا داشته نظر مساعدی نسبت به عملکرد وی دارد، افزود: علیرضا در بازی با مراکش جزء اعضای فیکس تیم بود و بازی خوبی هم به نمایش گذاشت و چونکه در وینگر راست بازی می‌کرد، مسئولیتش کمک به دفاع بود و امکان ورود به محوطه جریمه نداشت.

مهرگانفرد با بیان اینکه علیرضا در اواخر بازی با مراکش مصدوم شد و طی تماس تلفنی که با پدرش که برای تماشای فوتبال به روسیه رفته بود، داشتم، عنوان کرد علیرضا قرار نبود با اسپانیا بازی کند، تصریح کرد: اما در دقایق آخر بازی با اسپانیا وارد زمین شد و به عنوان اولین گیلانی بازوبند کاپیتانی تیم ملی را در تاریخ بازی‌های جام جهانی‌ به دست کرد.

وی ادامه داد: در بازی با پرتغال از ابتدا در زمین حضور داشت و در دقایق اولیه بازی پاس خیلی خوبی هم به وحید امیری داد که متاسفانه گل میسر نشد.

مهرگانفرد تصریح کرد: با توجه به انتظاراتی که از علیرضا وجود دارد و بیان می‌شود که چرا گل نزده، باید ببینیم که ماموریت و پستی که در زمین داشته چه بوده است؟ در این بازی‌ها ماموریتش این بود که به دفاع کمک کند اما در مجموع خوشبختانه توانست با همراهی سایر بازیکنان بازی خوبی ارائه دهد.

وی اضافه کرد: بخاطر بازی‌های باشگاهی تیم حدودا ۳۰ روز آخر در اختیار کی‌روش قرار گرفت و قطعا اگر بازیکنان زودتر در اختیار کی‌روش بودند، عملکرد درخشان‌تری داشتیم. ما در دی ماه بازی جام ملت‌ها را در پیش داریم که تاکنون نتوانسته‌ایم در این بازی‌ها موفق عمل کنیم اما با این عملکرد تیم ملی در بازی‌های جام جهانی، به موفقیت در چهارمین بازی‌های جام ملت‌ها امیدوارتر شدیم.

مهرگانفرد گفت: با توجه به تاثیر بازی‌های تدارکاتی در افزایش آمادگی تیم، قبل از جام جهانی هم چهار بازی تدارکاتی برنامه‌ریزی شده بود که متاسفانه بنابه دلایلی دو بازی لغو شد.

وی در پاسخ به این سوال بنظر شما چه عاملی می‌تواند سبب موفقیت‌های بیشتر تیم ملی در بازی‌های آینده شود، گفت: قطعا برای بازی‌های تیم ملی با برنامه ریزی درست فدراسیون در برگزاری بازی‌های تدارکاتی و همچنین همکاری باشگاه‌ها می‌توانیم عملکرد موفق‌تری داشته باشیم.

مهرگانفرد با بیان اینکه تیم ما مظلوم به جام جهانی رفت، افزود: با توجه به اینکه تیم ملی ما دو بازی تدارکاتی را از دست داد، از طرفی نایک از ارائه کتانی ورزشی به بازیکنان ما خودداری کرد و همچنین آدیداس به بازیکنان ما پیراهن نداد، اما بازیکنان ما با تمام وجود حقانیت، توانایی و استعداد ایرانی‌ خود را به نمایش گذاشتند.

وی اضافه کرد: بعد از بازی با پرتغال همه رسانه‌های بین‌المللی، بازیکنان و مربیان خارجی به عملکرد بازیکنان ایران تحسین گفتند.

وی ‌گفت: ما هم به عنوان یک ایرانی وقتی بازی‌های ایران را در مقابل سه قهرمان دنیا تماشا می‌کردیم، احساس افتخار می‌کردیم از اینکه آنها نتوانستند در مقابل بازیکنان ما به راحتی امتیاز بگیرند.