خانواده شهدای پیروزی انقلاب اسلامی در رشت تجلیل می‌شوند

خانواده شهدای پیروزی انقلاب اسلامی در رشت تجلیل می‌شوند

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی آزادگان ایران محمد حسن‌پور عصر امروز در افتتاحیه دومین جشنواره فرهنگی و هنری فجر در مجتمع خاتم الانبیاء رشت اظهار داشت: امام خمینی(ره) اساس انقلاب اسلامی ایران را با کتاب تحریرالوسیله بر اساس اندیشه‌های پاک اسلامی پایه‌گذاری کرد.

thumb 2 - خانواده شهدای پیروزی انقلاب اسلامی در رشت تجلیل می‌شوند

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رشت با اشاره به اینکه افتتاح نمایشگاه‌های عکس دومین جشنواره فرهنگی و هنری فجر صبح امروز انجام شد افزود: در راستای دومین جشنواره فرهنگی و هنری فجر با همت هنرمندان شهرستان رشت ۶۵ برنامه در مدت ۱۰ روز در ایام دهه فجر با هدف ارائه دستاوردهای انقلاب اسلامی اجرا می‌شود.

حسن‌پور با اشاره به اینکه شهرستان رشت جزء ۱۵ شهری است که در سطح کشور فعالیت‌های جام باشگاه‌های کتاب را آغاز کرده است بیان داشت: شهرستان رشت تعداد ۵۰ باشگاه کتابخوانی که ۶۰۰ نفر در این باشگاه‌ها عضو هستند را ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه ۵۰ مربی در باشگاه‌های مذکور فرهنگ مطالعه را بین کودکان و نوجوانان ترویج خواهند داد گفت: اختتامیه جام باشگاه‌های کتابخوانی و تجلیل از خانواده ۲۹ شهید پیروزی انقلاب اسلامی از برنامه های ارشاد شهرستان رشت در روز ۱۴ بهمن ماه در مجتمع خاتم الانبیاء رشت است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رشت از افتتاح فعالیت‌های بخش هنری ۱۴ آموزشگاه موسیقی آزاد در دومین جشنواره فرهنگی و هنری فجر شهرستان رشت خبر داد و تصریح کرد: از عصر امروز تا پایان جشنواره همه روزه اجرای موسیقی توسط هنرمندان آموزشگاه‌های شهرستان رشت انجام می‌شود.

حسن‌پور افزود: در بخش هنری دومین جشنواره فرهنگی و هنری فجر، ۴۶ برنامه توسط ۱۴ آموزشگاه آزاد موسیقی، ۳ آموزشگاه فیلم سازی و ۳ آموزشگاه نمایش صورت گرفته است و اجرا و برگزاری ۱۱ نمایش صحنه‌ای، ۱۲ کارگاه نمایش و ۱۰ نمایش خیابانی در سالن مجتمع خاتم الانبیاء و پیاده راه فرهنگی شهرستان رشت به همت هنرمندان انجام می‌شود.