خسارت میلیاردی طوفان در گیلان

خسارت میلیاردی طوفان در گیلان

معاون عمران استاندار گیلان از خسارت میلیاردی ناشی از طوفان و تندباد شدید در این استان خبر داد و گفت: میزان خسارت قطعی در حال بررسی است.

4622201 516 - خسارت میلیاردی طوفان در گیلان


به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از فارس حجت شعبان‌پور با اشاره به وضعیت خسارت ناشی از تندبادهای شدید در این استان اظهار کرد: امروز وزش باد شدید در لاهیجان جان یک پیرمرد ۷۰ ساله را گرفت.
وی با بیان اینکه دلیل مرگ این پیرمرد فرو ریختن دیوار ورزشگاه لاهیجان روی او بود، افزود: فرو ریختن دیوار و بیلبورد ورزشگاه لاهیجان بر اثر شدت باد با سرعت ۷۵ کیلومتر در ساعت به وقوع پیوست و به چند خودرو نیز آسیب زده است.
معاون عمران استاندار گیلان مرگ پیرمرد لاهیجان را تنها تلفات جانی ناشی از تندباد در این استان دانست و گفت: طوفان امروز به سقف چند واحد مسکونی آسیب زد و برخی درختان را ساقط کرد.
وی با اشاره به اینکه سرعت باد در آستارا امروز به ۱۱۵ کیلومتر در ساعت رسیده است، تصریح کرد: بر اثر شدت باد چند فقره آتش‌سوزی در لاهیجان و لنگرود رخ داد.
شعبان‌پور سقوط درختان، از جا کنده شدن سربندی برخی منازل و … را از حوادث تندباد عنوان کرد و یادآور شد: تندباد شدید روز گذشته از آستارا آغاز شد و موجب خسارت در این شهر و تالش شده است.
وی درباره میزان خسارت ناشی از تندباد شدید در گیلان خاطرنشان کرد: با توجه به تداوم باد شدید، میزان خسارت تاکنون میلیاردی بوده و اعلام قطعی خسارت در حال بررسی است.
به گزارش فارس، سرعت باد امروز در آستارا به ۱۱۵ کیلومتر در ساعت رسیده بود که در کشور بیشترین سرعت را داشت.