لطفا کمی منتظر بمانید ...

جمعه ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ | 22:21

×
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

سر تیتر خبرها

صفحه اصلی › › خشم رهبر کره شمالی از دیدن تصاویر زننده همسرش در شبنامه جنوبی‌ها

تیر ۱۳, ۱۳۹۹ | ۱:۲۳ ب.ظ

73215

27

بدون دیدگاه

خشم رهبر کره شمالی از دیدن تصاویر زننده همسرش در شبنامه جنوبی‌ها

به گزارش رشت20 و به نقل از دیلی میل، کیم جونگ-اون در ماه‌های اخیر جسته و گریخته در رسانه‌های کره شمالی دیده شده و برای در امان ماندن از ویروس کرونا بیشتر وقت خود را در اقامتگاهی اختصاصی گذرانده است. با این حال، وقتی ارسال شبنامه‌های تبلیغاتی علیه رهبران کره شمالی از سوی همسایه جنوبی به اوج رسید، خواهر کیم جونگ-اون به نیابت از برادر مقام‌های سئول را تهدید و با منفجر کردن دفتر هماهنگی روابط مشترک دو کره تهدید خود را عملی کرد.

یکی دو هفته پس از اوج گرفتن تنش در روابط سئول و پیونگ‌یانگ، فرستاده ویژه روسیه در کره شمالی از دلایل خشم کیم جونگ-اون و خواهرش کیو یو-جونگ از کره جنوبی پرده برداشت. سفیر مسکو در پیونگ‌یانگ مدعی شد رهبر کره شمالی با دیدن تصاویر زشت و توهین‌آمیز همسرش در شبنامه‌های تبلیغاتی جنوبی‌ها خشمگین شده و پیامدهای این خشم خانوادگی هم معلق شدن روابط دو کره آن هم پس از یکی دو سال بهتر شدن اوضاع در منطقه پرتنش شبه‌جزیره کره بوده است.

بر اساس ادعاهای الکساندر ماتسگورا، استفاده از تصاویر ری سول-جو (بانوی اول کره شمالی) در شبنامه‌های تبلیغاتی جنوبی‌ها پیش‌تر هم سابقه داشت اما کیم جونگ-اون شاید انتظار نداشت پس از بهبود نسبی روابط با کره جنوبی آنها باز هم به همسرش توهین کنند. ماتسگورا که از قدیمی‌ترین سفرای حاضر در پیونگ‌یانگ است، روز دوشنبه به خبرگزاری روسی تاس گفت: «جنوبی‌ها تصاویر بانوی اول کره شمالی را در بی‌کیفیت‌ترین شکل ممکن و با حالتی توهین‌آمیز فتوشاپ کرده بودند.»

جنوبی‌ها چند سال پیش هم به اشتباه ادعا کرده بودند همسر کیم جونگ-اون در یک فیلم غیراخلاقی بازی کرده است. هر چند آن زمان رهبر کره شمالی ترجیح داده بود واکنش تند به این ماجرا نشان ندهد. مقام‌های ارشد پیونگ‌یانگ بی‌نتیجه ماندن گفتگوها با واشنگتن را مقام‌های سئول می‌دانند و به همین دلیل خشم خود را سر آنها خالی کرده‌اند. دفتر هماهنگی روابط مشترک دو کره دو سال پیش در دیدار رهبر کره شمالی و رئیس جمهوری کره جنوبی راه‌اندازی شده بود.

سفیر روسیه در پیونگ‌یانگ در گفتگوی خود با تاس گمانه‌زنی‌ها درباره جانشینی احتمالی کیم یو-جونگ با برادر خود در صدر قدرت کره شمالی را هم بی‌اساس دانست و افزود: «با وجود داشتن تجربه فراوان امور مربوط به سیاست و روابط خارجی، یو-جونگ برای تکیه زدن بر صندلی قدرت در کره شمالی بسیار جوان است. هیچ‌کس در پیونگ‌یانگ خود را فرد شماره دو قدرت نمی‌داند و حتی اگر از کیم یو-جونگ هم در این باره بپرسید، با یک «نه» محکم پاسخ شما را می‌دهد.»

برچسب ها :

http://www.rasht20.ir?/p=73215