خطا در پرداخت یارانه کرونا؛ چه کسانی به اشتباه یارانه ۱۰۰ هزار تومانی گرفتند؟

خطا در پرداخت یارانه کرونا؛ چه کسانی به اشتباه یارانه ۱۰۰ هزار تومانی گرفتند؟

به گزارش رشت۲۰ و به نقل از تجارت نیوز، طبق اعلام سازمان برنامه‌وبودجه واریز یارانه ۱۰۰ هزار تومان کرونا از ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۲۷ آذر ماه آغاز شد.

نقدی - خطا در پرداخت یارانه کرونا؛ چه کسانی به اشتباه یارانه ۱۰۰ هزار تومانی گرفتند؟

پس از انجام واریزی‌ها، طی دو روز گذشته بسیاری از متقاضیان نسبت به عدم دریافت این کمک بلاعوض معترض بودند. معیار واریز این یارانه عدم دریافت حقوق ثابت است، همچنین خانوار نباید تحت پوشش بیمه باشند و باید جزو یارانه‌بگیران معیشتی باشند.

بسیاری از مخاطبان تجارت‌نیوز می‌گویند که شرایط دریافت این یارانه را داشته‌اند اما هیچ گونه وجهی برایشان واریز نشده است.

از سوی دیگر پیگیری‌ها نشان می‌دهد که برخی از خانوارهای تحت پوشش تامین اجتماعی یا بازنشستگانی که حقوق بازنشستگی دریافت می‌کنند این یارانه ۱۰۰ هزار تومانی را دریافت کرده‌اند.

به نظر می‌رسد در شناسایی مشمولان خطایی رخ داده یا ممکن است که معیارهای شناسایی که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نظر گرفته نسبت به اطلاعیه‌ای که در ابتدای آذر ماه منتشر کرد، تغییر کرده باشد.

شناسایی مشمولان این یارانه با تاخیر انجام شد، روابط عمومی وزارت کار در باره علت این تاخیر به تجارت‌نیوز گفت: در شناسایی نهایی متقاضیان مشکلی وجود دارد که موجب شده لیست مشمولان مشخص نشود.

بسباری از خانوارها نسبت به عدم دریافت این یارانه گله‌مندند و به دنبال این هستند که اعتراض خود را ثبت کنند، باید دید وزارت کار در این خصوص تصمیمی می‌گیرد تا افرادی که خود را واجد شرایط می‌دانند اعتراض خود را اعلام کنند؟

واریزی‌ که روز گذشته انجام شد اولین نوبت از چهار نوبت کمک بلاعوض ۱۰۰ هزار تومانی بود و قرار است در سه ماه دی، بهمن و اسفند نیز این یارانه پرداخت شود.