خطر شیوع اِلمان های تکراری در رشت! پس از آیت الله احسانبخش نوبت به دکتر حشمت رسید

خطر شیوع اِلمان های تکراری در رشت! پس از آیت الله احسانبخش نوبت به دکتر حشمت رسید

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، چندی پیش بود که پس از چند سال بنای یادمان حضرت آیت الله احسانبخش در خیابان صیقلان رشت جای خود را به یک مجسمه از جنس سنگ، اما پرحاشیه از امام جمعه سابق رشت داد.

هرچند این مجسمه سنگی نیز چندان ماندگار نبود و نوروز ۹۷ به یکباره برچیده شده و یک تابلوی پلکسی جای آن را گرفت! موضوعی که از ابتدای تغییر در یادمان آیت الله احسانبخش در رشت مورد اعتراض شهروندان بود و در نهایت نیز به هیچ جایی نرسید و وضعیت این یادمان بدتر از قبل شد.

حال اما محمد حسن عاقل منش در سی و سومین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا با نقد از گذشت چندین سال از پیگیری‌ها در مورد احداث اِلمان دکتر حشمت و احیای مزار این مجاهد بزرگ جنبش جنگل عدم انجام این مهم را با توجه به جایگاه این شهید باعث شرمساری مدیریت شهری دانست.

669838 wx5qQS1S - خطر شیوع اِلمان های تکراری در رشت! پس از آیت الله احسانبخش نوبت به دکتر حشمت رسید

حال این در شرایطی است که در بحث ساخت اِلمان جدید برای دکتر حشمت، سالهاست که اِلمانی در میدان دکتر حشمت رشت موجود است و قطعاً در چنین شرایطی نیاز به تعویض آن نیست و می توان آن را در اولویت دوم پس از بهسازی آرامگاه این شهید والامقام نهضت جنگل قرار داد.

 

دکتر حشمت 3 - خطر شیوع اِلمان های تکراری در رشت! پس از آیت الله احسانبخش نوبت به دکتر حشمت رسید

در پایان نگاهی داریم به تصاویری از اوضاع نامناسب مزار دکتر حشمت که مورد تاکید رئیس کمیسیون فرهنگی شورا نیز قرار گرفته است.

دکتر حشمت 2 - خطر شیوع اِلمان های تکراری در رشت! پس از آیت الله احسانبخش نوبت به دکتر حشمت رسید

دکتر حشمت 1 - خطر شیوع اِلمان های تکراری در رشت! پس از آیت الله احسانبخش نوبت به دکتر حشمت رسید