خطر یک رانت بزرگ بیخ گوش شهرداری رشت

خطر یک رانت بزرگ بیخ گوش شهرداری رشت

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، شب گذشته تصویری از نامه اعضای شورای شهر رشت خطاب به شهردار رشت در خصوص پرداختی‌ها به رسانه‌ها منتشر شد.

نامه‌ای که در آن آمده بود: پیرو مذاکرات قبلی و در راستای لزوم نظم‌بخشی و ساماندهی موارد پرداخت به مجموعه‌های رسانه‌ای نظر به اینکه در گذشته این موارد بدون رعایت الزاماتی مانند تولید محتوای مناسب و صرفاً به جهت نشر و بازنشر موارد پرداخت به رسانه‌های بدون مجوزات لازم از اداره کل ارشاد و بدون ممیزی و ارزیابی تأثیرگذاری محتوای تولید شده و انتشار مطالب در رسانه‌ها و… به‌صورت غیرمنصفانه و در خلاف صرفه و صلاح شهرداری رشت صورت پذیرفته است، شایسته است تا تعریف و تصویب یک روند رسانه‌ای منطقی و اثر گذار در مجموعه مدیریت شهری رشت، نسبت به جلوگیری از پرداخت‌های سلیقه‌ای و موردی به حوزه رسانه دستور عاجل صادر فرمایید.

طرح چنین نامه‌ای اگرچه در برخی از موارد بخصوص در مورد رسانه‌های بدون مجوز و همچنین ارزیابی مناسب در خصوص محتوای تولید شده و انتشار مطالب در رسانه‌ها کاملاً صحیح است، اما خط یک رانت بزرگ را در آینده ایجاد می‌کند که مقابله با آن بسیار سخت خواهد بود.

امید است شهرداری رشت با بررسی دقیق‌تر نسبت به رسانه‌های تأثیرگذار، تولید محتوای رسانه‌ای و همچنین بازنشر مناسب اخبار شهرداری رشت راه هر نوع رانت احتمالی در آینده را مسدود کند.