خطیب جمعه رشت: دفاع از فلسطین، مسئله اصلی امت اسلامی است

امام جمعه موقت رشت با اشاره به تأکیدات امام راحل و رهبر فرزانه انقلاب گفت: دفاع از مردم مظلوم فلسطین، همواره مسئله اصلی امت اسلامی است و باید با آگاهی و با تمام توان، به این مهم توجه داشته باشیم.

n82756249-72039086

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایرنا، حجت الاسلام اسماعیل پوررضا در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت در مصلی امام خمینی (ره) این شهر اظهار کرد: جوانان و مدافعان حرم ما با کمک نیروهای نظامی و مردمی عراق و سوریه، موفق به نابودی داعش شدند.
وی با اشاره به حمایت رژیم صهیونیستی و آمریکا از داعش افزود: پس از این شکست، آنان نیرنگ دیگری را تدارک دیده اند و به رسمیت شناختن قدس بعنوان پایتخت رژیم جعلی صهیونیستی، نمونه همین نیرنگ است.
امام جمعه موقت رشت در بخش دیگری از سخنانش ادامه داد: ایران، چشم و چراغ امت اسلامی است و بر این مبنا، مسئولان باید تولید و اشتغال را در رأس کارهای خود قرار دهند تا مشکلات برطرف شود.
حجت الاسلام پوررضا همچنین به در پیش بودن سالروز تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره و اضافه کرد: این شورا با دستور رهبر کبیر انقلاب تشکیل شد و باید بیش از پیش برای اعتلای فرهنگی جامعه همت کند و نگاه نظارتی خود را افزایش دهد.
پس از اقامه نماز جمعه این هفته رشت، نمازگزاران در محکومیت اقدام دولت آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، راهپیمایی اعتراض آمیز برگزار کرده و با سر دادن شعارهایی همچون مرگ بر آمریکا ، مرگ بر اسراییل، مرگ بر استکبار، قدس باید آزاد شود، حمایت خود را از مردم فلسطین اعلام داشتند.