خودسوزی یک فرزند شهید در اداره کل بنیاد شهید قم

خودسوزی یک فرزند شهید در اداره کل بنیاد شهید قم

به گزارش رشت۲۰-صبح امروز یک فرزند شهید وارد ساختمان بنیاد شهید قم واقع در ابتدای خیابان «دورشهر» شده و تهدید به خودسوزی می‌کند. این فرد وقتی می‌بیند تهدید وی جدی گرفته نمی‌شود، اقدام به ریختن بنزین روی خود کرده و سپس خود را آتش می‌زند.

 

 

حاضران سعی در خاموش کردن وی می‌کنند و اورژانس نیز در محل حاضر شده و وی را به بیمارستان نکویی منتقل می‌کند ولی به گفته شاهدان، درصد سوختگی وی بالا است.

 

مرتضی حیدری فرماندار قم در خصوص این حادثه و اقدامات صورت گرفته گفت: با کمال تاسف امروز یکی از فرزندان شهدا به دلیل مشکلات خانوادگی و بخشی از ناراحتی‌های جسمی که داشت، اقدام به خودسوزی مقابل ساختمان بنیادشهید کرد که عوامل مربوطه آتش را خاموش کرده و سریعا ایشان را به بیمارستان در تهران منتقل کردند و اقدامات درمانی صورت گرفته است و امیدواریم بهبودی حاصل شود.

 

فرماندار قم در خصوص دلیل وقوع این حادثه، بیان کرد: بنا به اظهارات مدیرکل بنیاد شهید قم، این فرزند شهید مدتی پیش به دلیل پیگیری روند درمانی به بیمارستانی در اردبیل منتقل شد و مدتی در آنجا بستری بود که به درخواست خود به قم منتقل شد؛ در قم خواهر وی به عنوان قیم، مسئولیت مراقبت از ایشان را بر عهده داشت و ظاهرا به دلیل اینکه مراقبت به شکل مناسبی انجام نشده است، مقابل بنیاد شهید اقدام به خود سوزی می‌کند.

 

حیدری تصریح کرد: پیگیری‌های اولیه موضوع فوق الذکر را مشخص کرده است و به دنبال این هستیم تا جزییات بیشتری را کسب کنیم و اگر پیگیری‌ها موضوع و دلایل دیگری را مشخص کند، قطعا پیگیری خواهد شد.