دانش آموزان گیلان برای آزمون مدارس نمونه دولتی ثبت نام کنند

دانش آموزان گیلان برای آزمون مدارس نمونه دولتی ثبت نام کنند

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش گیلان از آغاز ثبت نام دانش آموزان استان برای شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی دوره اول و دوم متوسطه خبر داد.
81358582_91295385decbc

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایرنا جابر اخلاقی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: ثبت ناماز دانش آموزان علاقمند برای شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی دوره اول و دوم متوسطه از امروز (شنبه) آغاز شده و تا نوزدهم فروردین ۹۶ ادامه دارد.
وی اظهار داشت: برای سال تحصیلی آینده در دوره اول و دوم متوسطه از طریق آزمون برای جذب دانش آموزدر مدارس نمونه دولتی اقدام می شود.
وی زمان برگزاری آزمون را نهم تیرماه عنوان و خاطر نشان کرد: در سال تحصیلی آینده در دوره اول متوسطه در ۱۲ واحد آموزشی نمونه دولتی۸۴۰ دانش آموز و در ۱۳ مدرسه دوره دوم یک هزار و ۱۷۰ دانش آموز جذب می شوند.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان بیان کرد: دانش آموزان برای چگونگی نحوه ثبت نام بایستی به دفاتر واحدهای آموزشی خود مراجعه کنند و مدیران مدارس نیز موظفند که در این رابطه اطلاع رسانی داشته باشند.
وی اظهار داشت: با توجه به فرصت ثبت نام دانش آموزان تا نوزدهم فروردین، در پیک ویژه دانش آموزان این دوره ها با عنوان عیدانه در رابطه با ثبت نام دانش آموزان برای شرکت در آزمون دوره های اول و دوم متوسطه اطلاع رسانی می شود.
در زمان حاضر، دو هزار و ۶۶۰ دانش آموز در پایه های هفتم، هشتم و نهم و ۲ هزار و ۸۸۸ نفر نیز در پایه های دهم ، سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند.
بیش از ۳۷۵ هزار دانش آموز در مدارس استان گیلان تحصیل می کنند.