دانش شکیب شهردار آستانه‌اشرفیه شد

دانش شکیب شهردار آستانه‌اشرفیه شد

به گزارش رشت۲۰ و به نقل از کیآستان، نشست اعضاء شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه به‌منظور پاسخگویی عبدالرضا سلیمانی شهردار این شهر به طرح سؤال ۱۵ بندی اعضای شورای اسلامی آستانه‌اشرفیه عصر روز گذشته با حضور هر ۵ عضو شورا، شهردار و خبرنگاران شهرستان آستانه‌اشرفیه برگزار شد و درنهایت ۴ عضو با اعلام اینکه از پاسخ‌های شهردار قانع نشده‌ایم خواستار برگزاری نشست استیضاح عبدالرضا سلیمانی شهردار آستانه‌اشرفیه شدند.

ظهر امروز (چهارشنبه ۷ شهریورماه ۹۷) نشست استیضاح شهردار با حضور هر ۵ عضو شورای اسلامی شهر، شهردار و خبرنگاران شهرستان آستانه‌اشرفیه در ساختمان شورای شهر برگزار شد.

در این نشست عبدالرضا سلیمانی با ۴ رأی از سمت شهردار آستانه‌اشرفیه برکنار شد و حمیده اسلامی مسئول واحد فنی شهرداری این شهر با ۴ رأی تا معرفی شهردار جدید به‌عنوان سرپرست سکان هدایت شهرداری آستانه‌اشرفیه را در دست گرفت.

حمیده اسلامی از سال ۱۳۸۳ در شهرداری آستانه‌اشرفیه به‌عنوان کارشناس فنی مشغول فعالیت شده است و در این سال‌ها مسئولیت واحد فنی و سرپرستی واحد عمران شهرداری آستانه‌اشرفیه را هم در سوابق کاری خود دارد.

عبدالرضا سلیمانی هم که از ۷ دی‌ماه ۱۳۹۴ به‌عنوان سرپرست و ۳ ماه بعد به‌عنوان شهردار آستانه‌اشرفیه انتخاب‌شده بود، امروز با استیضاح به کار خود به‌عنوان شهردار این شهر در این دوره پایان داد.

ساعاتی بعد در نشست فوق‌العاده اعضای شورای اسلامی شهر برای انتخاب شهردار جدید آستانه‌اشرفیه، محمد دانش شکیب با ۴ رأی موافق و (۱ رأی ممتنع(اسماعیل تیغ نورد)) به‌عنوان شهردار جدید شهر آستانه‌اشرفیه معرفی شد.

محمد دانش شکیب متولد ۴ شهریورماه ۱۳۵۳ در شهر رشت است

وی دارای مدرک تحصیلی لیسانس مدیریت صنعتی و دانشجوی فوق‌لیسانس (در مرحله دفاع از پایان‌نامه) است

محمد دانش شکیب پیش‌ازاین مسئولیت حراست، روابط عمومی و معاون اجرایی شهرداری آستانه‌اشرفیه، شهردار شهر چاف و چمخاله، عضو هیئت بازرسی انتخابات شهرستان آستانه‌اشرفیه، رئیس هیئت بازرسی انتخابات شهرستان لنگرود – بخش مرکزی، شهردار برتر در اجرای طرح‌های سالم‌سازی نوار ساحلی دریای خزر در سال ۹۰، شهردار نمونه کشور در حوزه جذب سرمایه‌گذار در سال ۹۱ و جانشین مدیرعامل سازمان اتوبوس‌رانی شهر رشت را در سوابق کاری خود دارد.

محمد دانش شکیب هم‌اکنون معاون شهردار منطقه ۴ شهرداری رشت است.

لازم به ذکر است که تا زمان گذراندن مراحل اداری، تائید صلاحیت و معرفی رسمی محمد دانش شکیب به‌عنوان شهردار جدید، حمیده اسلامی به‌عنوان سرپرست شهرداری آستانه‌اشرفیه فعالیت می‌کند.