دبل جادوگر مقابل شهریار یا انتقام دایی از رشت! پیش‌بازی سپیدرود – سایپا

دبل جادوگر مقابل شهریار یا انتقام دایی از رشت!

به گزارش رشت۲۰، دو تیم فوتبال سپیدرود رشت و سایپا تهران از هفته شانزدهم رقابت‌های لیگ برتر جام خلیج‌فارس باانگیزه‌های متفاوت به مصاف یکدیگر می‌روند.

شاگردان کریمی و دایی در رقابت‌های جام حذفی در ورزشگاه سردار جنگل رشت به ترتیب مقابل پرسپولیس و سایپا تن به شکست داده‌اند و برای طلسم‌شکنی پا به میدان می‌گذارند، سایپا در حالی در هفته گذشته به داماش دسته دومی باخت که همگان انتظار پیروزی شاگردان دایی و صعود به فینال را داشتند.

در سوی مقابل شاگردان کریمی در سپیدرود با ارائه نمایشی زیبا و امیدوارکننده در مقابل پرسپولیس به هواداران خود نوید یک نیم‌فصل هیجان‌انگیز و پرماجرا را داده‌اند، سپیدرودی‌ها در دقایق پایانی وقت‌های اضافه و روی اشتباه داوری دروازه خود را بازشده دیدند.

سایپا نماینده فوتبال کشورمان در پلی‌آف آسیا، در نیم‌فصل اول لیگ برتر در مکان هشتم جدول جای گرفت و با توجه به از دست‌دادن چند مهره شاخص خود نظیر ترابی کار سختی برای کسب سهمیه در لیگ برتر دارد، سایپایی‌ها در فصل نقل‌و‌انتقالات به دلیل بضاعت مالی باشگاه تنها موفق به جذب بازیکنانی نظیر امید جهانبخش، امین منوچهری و پیمان میری شدند.

در سوی مقابل سپیدرود که پس از یک نیم‌فصل کابوس‌وار به نیمه‌راه رسیده، اکنون با تقویت تیم خود سودای رقابت با دیگر تیم‌ها را دارد، سپیدرود که ابتدای فصل درگیر مشکلات مدیریتی بود اکنون باثبات نسبی که علی کریمی به وجود آورده رفته‌رفته شرایط بهتری را تجربه می‌کند.

پسران شهر باران که در نیم‌فصل اول رقابت‌های لیگ برتر در رده پانزدهم جدول جا خشک کردند با خریدهای پرشمار خود نظیر امیر منصوریان، پیام صادقیان، حامد محمودی، لوکا نوزادزه، محمد علیزاده و طاهر خانی یکی از فعال‌ترین تیم‌ها در نقل و انتقالات لقب گرفتند.

بازی رفت دو تیم که در کرج با نتیجه سه بر صفر به سود سایپا به اتمام رسید معیار خوبی برای پیش‌بینی بازی فردا نیست، آمار ضعیف علی دایی در رشت کفه ترازو را به سود جادوگر فوتبال کشورمان سنگینی می‌دهد، حال باید دید علی دایی این بار نیز عصای دست جادوگر می‌شود یا طلسم شهر باران و جادوگر را خواهد شکست؟!

محرومان و مصدومان دو تیم

دو تیم بدون محروم و مصدوم به مصاف یکدیگر می‌روند، سپیدرود رشت برای نخستین بار در سال ۹۷ می‌تواند از تمامی نفرات خود بهره برده و دست کریمی برای انتخاب ترکیبی ایده‌آل باز است.

مهم‌ترین دغدغه کادر فنی سپیدرود برای دیدار مقابل سایپا،شادابی بازیکنان تازه از بند مصدومیت رهاشده سپیدرود است، بازیکنانی که می‌توانند ورق بازی را برگردانده و شادی را به اردوی سرخ‌های شهر باران به ارمغان بیاورند.

 

دابل جادوگر یا انتقام دایی از رشت؟!

دو تیم سپیدرود رشت و سایپا تهران در دو فصل اخیر سه دیدار مقابل یکدیگر برگزار کرده‌اند که سهم هر تیم یک پیروزی بوده است، سایپایی‌ها در فصل ۹۶-۹۷ در تهران مقابل سپیدرود به تساوی یک‌بریک دست‌یافته و در رشت مقابل شاگردان علی کریمی تن به شکست دو بر صفر دادند، شاگردان دایی در فصل ۹۷-۹۸ مقابل سپیدرود بحران‌زده به برتری سه بر صفر دست یافتند.

علی دایی در دو دیدار اخیر در رشت مقابل سپیدرود رشت و داماش گیلان تن به شکست داده و برای فرار از هتریک شکست‌های خود چاره‌ای جز طلسم‌شکنی مقابل جادوگر فوتبال کشورمان ندارد.

نتایج دیدارهای اخیر دو تیم

سپیدرود در شش دیدار اخیر خود در لیگ برتر دو پیروزی و یک تساوی کسب کرده و متحمل سه شکست شده است، در سوی مقابل شاگردان دایی در شش دیدار اخیر با کسب تنها سه تساوی و تحمل سه شکست عملکردی ضعیف از خود برجای گذاشته‌اند.

داوران دیدار سپیدرود – سایپا

قضاوت دیدار دو تیم که از ساعت ۱۵:۳۰ روز سه‌شنبه شانزدهم بهمن‌ماه در ورزشگاه سردار جنگل رشت برگزار می‌شود بر عهده علیرضا فغانی بوده و تورج عیوض‌محمدی، علی دودانگه و مهرداد نجفی وی را در امر قضاوت یاری می‌کنند، نظارت داوری این دیدار بر عهده مسعود مرادی است.

دیدار دو تیم بنا بر اعلام کمیته داوران فدراسیون فوتبال با قضاوت شش داور برگزار می‌شود و کیوان علی‌محمدی و میلاد بای به‌عنوان داوران پشت دروازه وظیفه در امر قضاوت، داور وسط مسابقه را یاری می‌کنند.

ترکیب احتمالی دو تیم

سپیدرود رشت با سیستم احتمالی ۴۳۳ پا به میدان می‌گذارد، حضور پیام صادقیان شاه‌ماهی فصل نقل و انتقالاتی این تیم و بازیکنان خارجی برای نخستین بار در تاریخ نیم‌قرنی باشگاه سپیدرود بر جذابیت‌های بازی می‌افزاید.

در سوی مقابل، شاگردان دایی در تیم فوتبال سایپا با سیستم احتمالی ۴۲۳۱ وارد زمین می‌شوند، حضور امین منوچهری بازیکن نیم‌فصل نخست سپیدرودی‌ها می‌تواند بازی را جذاب‌تر کند.

به گزارش رشت۲۰، دو تیم فوتبال سپیدرود رشت و سایپا تهران از هفته شانزدهم رقابت‌های لیگ برتر از ساعت ۱۵:۳۰ روز سه‌شنبه شانزدهم بهمن‌ماه در ورزشگاه سردار جنگل رشت به قضاوت علیرضا فغانی به مصاف یکدیگر می‌روند.