در آمد گمرکات گیلان به بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان رسید

در آمد گمرکات گیلان به بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان رسید

ناظر گمرکات گیلان و مدیر گمرک بندرانزلی گفت: طی هشت ماه گذشته ،درآمد گمرکات گیلان بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان بوده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته صد درصد افزایش داشته است.

82334077 71223679 - در آمد گمرکات گیلان به بیش از 700 میلیارد تومان رسید

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایرنا، محمد شهبازی روز دوشنبه در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان در رشت افزود: قسمت اعظم این درآمد برای ساخت و توسعه بندر کاسپین در منطقه آزاد بندر انزلی سرمایه گذاری می شود.
وی تصریح کرد: همچنین طی هشت ماه امسال ، میزان صادرات از گمرکات استان ۳۵۶ هزارتن کالا با ارزش حدود ۲۰۰ میلیون دلار بوده است.
وی اظهار کرد: دو سال قبل ( در سال ۹۳) ۴۷ درصد کاهش صادرات( منفی ۴۷ درصد) داشتیم که اکنون این میزان به مثبت سه درصد رسیده است که این آمار نشاندهنده ۵۰ درصد رشد در بخش صادرات و مثبت شدن تراز تجاری مان است.
شهبازی محصولات نباتی، خرما ، کشمش و چای را از جمله کالاهای صادر شده به کشورهایی همچون آذربایجان، روسیه و عراق، اوکراین ، هند و سوریه عنوان کرد.
به گفته شهبازی عراق که داشت از سبد صادراتی کشور حذف می شد، اکنون سومین کشور صادراتی ما است.
وی به آمار تخلیه بارگیری کشتی ها نیز اشاره و تصریح کرد: طی هشت ماه امسال، ۷۴۰ کشتی در استان تخلیه بارگیری داشتیم که نسبت به مدت مشابه گذشته ۳۸ درصد رشد داشته است.
شهبازی اظهار کرد: دو میلیون تن از این کشتی ها تخلیه بارگیری در صادرات و واردات داشتیم که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۲ درصد افزایش را نشان می دهد.
وی به آمار ورود و خروج مسافران از مرزهای کشور نیز اشاره و تصریح کرد: طی هشت ماه گذشته ، ۲۶۰ هزار مسافر از مرزهای استان وارد کشور و ۲۴۶ هزار مسافر خارج شده اند.
وی با بیان اینکه آستارا شهر اول کشور در صادرات چمدانیست، گفت: از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه، میزان صادرات چمدانی مان ۱۰ میلیون دلار بوده است.