در خصوص سرمایه گذاری در رشت موفق عمل نکرده‌ایم رئیس کمیسیون عمران شورای رشت:

در خصوص سرمایه گذاری در رشت موفق عمل نکرده‌ایم

رئیس کمیسیون عمران شورای رشت با بیان اینکه متاسفانه تاکنون در خصوص سرمایه گذاری موفق عمل نکرده ایم اضافه کرد: باید به این موضوع نگاه ویژه ای مبذول شود.
of01 - در خصوص سرمایه گذاری در رشت موفق عمل نکرده‌ایم

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایسنا، رضا رسولی در شانزدهمین جلسه کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر رشت اظهار کرد: بررسی آیین نامه امور سرمایه گذاری و مشارکت مردمی باید در اسرع وقت بررسی و به اتمام برسد. شائبه و نگرانی هایی که در خصوص سرمایه گذاری وجود دارد باید سریعا برطرف و سازمان سرمایه گذاری شهرداری رشت باید پکیج اقتصادی تعریف کند.

وی با اشاره به مبحث تشکیل هیئت مدیره سازمان سرمایه گذاری در این آیین نامه اضافه کرد: رئیس سازمان سرمایه گذاری شهرداری و مدیر واحد حقوقی شهرداری از جمله اعضای پیشنهادی برای هیئت مدیره سازمان سرمایه گذاری هستند.

اسماعیل حاجی پور، عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه افزود: یکی از اعضای شورای شهر باید در جلسات سازمان سرمایه گذاری حضور داشته باشد تا در صورت نیاز دفاع کند. چند سالی است که در رشت به دنبال جذب سرمایه گذار هستیم اما متاسفانه آنقدر مشکلات وجود دارد که سرمایه گذار تمایلی ندارد.

عضو کمیسیون عمران شورای رشت افزود: برای جذب سرمایه گذار در رشت فقط مساعدت شورا و شهرداری رشت کافی نیست و همه سازمانها باید همراهی کنند.

حاجی پور با اشاره به اینکه متاسفانه برخی از رفتارها و اتفاقات موجب فراری دادن سرمایه گذاران شده است، تاکید کرد: دستگاه‌های دولتی، سیاسی استان و بالاخص شخص استاندار گیلان باید در این زمینه مساعدت کنند و اگر سرمایه گذار احساس آرامش نکند یقینا سرمایه خود را به رشت نخواهد آورد.

رئیس کمیسیون عمران شورای رشت  در ادامه این جلسه با اشاره به ترکیب اعضای هیئت مدیره سازمان سرمایه گذاری اضافه کرد: در این آیین نامه هیئت مدیره سازمان سرمایه گذاری هفت نفره پیشنهاد داده شده است.

مریم گل احضار، رئیس سازمان سرمایه گذاری شهرداری رشت نیز اظهار کرد: شهرهای دیگر کشور در مبحث سرمایه گذاری بسیار پیشرفت کرده اند و سرمایه گذاران تمایل چندانی به بروکراسی اداری ندارند و باید موانع از سر راه سرمایه گذاران برداشته شود.