در ستاد مدیریت بحران شهرداری رشت؛ هماهنگی های لازم برای مقابله با بارش های احتمالی انجام شد

در ستاد مدیریت بحران شهرداری رشت؛ هماهنگی های لازم برای مقابله با بارش های احتمالی انجام شد

به گزارش رشت۲۰-این نشست به ریاست شاهرخ طلیسگر سرپرست معاونت خدمات شهری، محمدباقر بشردانش مدیر هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری، مدیران و معاونان خدمات شهری مناطق پنجگانه شهرداری و شماری از مدیران شهرداری رشت در دفتر کار معاونت خدمات شهری برگزار شد.

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری رشت با اشاره به آغاز بارندگی های فصلی گفت: همزمان با شروع بارندگی های فصلی جلسه ستاد مدیریت بحران در راستای جلوگیری از هرگونه آبگرفتگی های احتمالی و همچنین اخذ تمهیدات و هماهنگی های لازم با دستگاه های مرتبط برگزار می گردد.

 

وی با بیان اینکه بیشتر آبگرفتگی های این فصل به دلیل ریزش برگهای درختان است در مسیرهای خروج آب است، تصریح کرد: در هماهنگی های صورت گرفته با مدیران مناطق و سازمان مدیریت پسماندها مقرر گردید تا نسبت به رفع هر گونه گرفتگی و لایروبی انهار و مسیل ها و سرچاهچه های فاضلاب اقدام شود و نقاط آبگیر شناسایی شده و برای ترمیم و لکه گیری آسفالتهای معابر شهر درجهت رفع گرفتگی ها نیز اقدامات لازم صورت پذیرد.

 

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری رشت در ادامه بر تجهیز و آماده سازی ماشین آلات و خودروهای ستاد مدیریت بحران شهرداری تاکید کرد و گفت: مدیران مناطق پنجگانه نیز باید در کوتاهترین زمان ممکن نسبت به تجهیز و تعمیر ماشین آلات خود اقدام نمایند تا در صورت وقوع هر گونه حادثه، برای ارائه خدمات لازم به شهروندان آمادگی لازم داشته باشند.

 

گفتنی اینکه هر یک از مدیران حاضر در این نشست ضمن ارائه گزارشی از وضعیت موجود، بر لزوم انجام هماهنگی های لازم برای کسب آمادگی کامل در جهت مقابله با بارش های شدید فصلی تاکید کردند.