در سومین لیست بدهکاران دانه‌درشت شهرداری رشت مطرح شد؛ اسامی کامل بدهکاران به‌زودی اعلام می‌شود/ «م. ر» از بلوار معلم ۴۱۸ میلیون تومان بدهی

در سومین لیست بدهکاران دانه‌درشت شهرداری رشت مطرح شد؛ اسامی کامل بدهکاران به‌زودی اعلام می‌شود/ «م. ر» از بلوار معلم ۴۱۸ میلیون تومان بدهی

سومین لیست بدهکاران دانه‌درشت شهرداری رشت منتشر شد.

PIC 2 6 768x512 300x200 - در سومین لیست بدهکاران دانه‌درشت شهرداری رشت مطرح شد؛ اسامی کامل بدهکاران به‌زودی اعلام می‌شود/ «م. ر» از بلوار معلم ۴۱۸ میلیون تومان بدهی

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از گیل خبر، بعد از جلسه ۱۷۲ شورای شهر و انتقادات بعضی اعضای شورا از شهردار رشتٰ و اعلام وصول استیضاح شهردارٰٰٰٰٰٰ،پرتال شهرداری رشت اقدام به انتشار لیست سوم بدهکاران دانه درشت شهرداری کرد.

 

متن کامل این اطلاعیه که در پرتال روابط عمومی شهرداری منتشر شد، بدین شرح است:

به نام الله پاسدار خون شهیدان

آنکه غربال در دست دارد ، از پس کاروان می‌آید.

شهروندان عزیز

در نامه پیشین در اعلام اسامی بدهکاران دانه‌درشت شهرداری خوشبختانه از دو جهت موفقیت‌آمیز بود چون هم جمع کثیری از همشهریان عزیز باواسطه و بی­واسطه، دور و نزدیک از این اقدام شهرداری در مسیر ستاندن حقوق شهروندان که مدت­ها در جیب عده‌ای که خود را مکلف به رعایت حقوق شهروندی می‌دانستند، ابراز خرسندی کرده و شهرداری را به ادامه‌ی این مسیر تشویق کردند، و هم اینکه تعداد قابل‌توجهی از ۴۰ بدهکاری که مبالغ زیادی به شهرداری بدهکار بودند به شهرداری مراجعه کردند و حقوق حقه‌ی مردم را پرداخت کردند و به خیل همشهریان وظیفه‌شناس و محترمی پیوستند که واقعیت لزوم پرداخت هزینه‌های نگهداری و توسعه شهر را پذیرفته‌اند.

در مقابل همان‌طور که انتظار می‌رفت عده‌ی قلیلی از کسانی که با نقاب دفاع از حقوق شهروندان به دنبال مطامع خود هستند، چهره‌ی واقعی خود را نشان دادند و وقتی‌که پای عمل رسید، بر همه عیان گشت که نه‌تنها این افراد به ارزش‌هایی نظیر حقوق مردم اهمیتی نمی‌دهند، بلکه گاهی خود محل رانت‌خواری برخی از بدهکاران دانه‌درشت شهرداری و شهر هستند.

این از الطاف الهی است که کسانی که سعی در تخریب اقدام انقلابی و مردمی شهرداری در احقاق حقوق شهروندان داشتند، با مواضع خود مهر تاییدی بر این واقعیت شدند که آنکه ریگی به کفش دارد جلوتر از همه فریاد «­دزد، دزد» سر می‌دهد.

باعث تاسف است قلیلی از کسانی که خود را نماینده مردم می‌دانند هرروز با یک نقاب وارد صحنه می‌شوند و ساده‌دلانه گمان می‌برند مردم چهره واقعی­شان را نمی‌شناسند. غافل از این­که به قول برتولت برشت، می‌توان به یک نفر برای همیشه دروغ گفت و می‌توان برای یک‌بار به همه دروغ گفت، اما، هرگز نمی‌توان برای همیشه به همه دروغ گفت. همچنان­ که رهبر فرزانه انقلاب تعبیر زیبایی درباره هویدا شدن دست چدنی آمریکا هنگام دست دراز کردن به کاربردند.

کسانی که ساعاتی از روز با بلند کردن علم اصلاح‌طلبی به مدیریت شهری حمله می‌کنند، ساعاتی دیگر ردای اصولگرایی به تن می‌کنند و شب‌ها برای رخت‌های روز بعد برنامه‌ریزی می‌کنند، نه به هیچ اصولی پایبندند نه اعتقادی به اصلاح‌طلبی دارند.

علی‌ای‌حال، شهرداری ضمن تقدیر از شهروندان و بدهکارانی که بدهی خود را پرداخت کرده‌اند، پاسخگویی به چند سوال را ضروری می‌داند.

نخست اینکه چرا طی این سال­ها و در زمان زعامت آن عزیز مدعی پاسداری از هر چیز و کس، در نظارت درون شهرداری و طی حدود ده سال به پرونده بدهی این افراد رسیدگی نشده است؟ این  سوالی است که ما نیز بارها از خود پرسیده‌ایم. بنام پاسداری از ناموس و مال و جان و ارزشش ­های مردم چگونه دست روی دست گذاشتند؟ چون بر اساس اسناد موجود در اداره حقوقی شهرداری رشت، تنها ۲۴۰ چک از دهه‌ی ۸۰ در شهرداری بلاتکلیف مانده و مشخص نیست که مدیران شهرداری در طی آن دهه چرا این مطالبات را که حق مردم بوده و باید برای مردم رشت هزینه شود پیگیری نکرده‌اند.

در ۲۰ ماهی که از دوره‌ی اخیر مدیریت شهری می‌گذرد­، سعی کرده‌ایم ابتدا با سیستمی کردن امور شهرداری – به‌جای پردازش دروغ‌های چند صددرصدی سامانمند علیه دیگران آمار دقیقی از بدهکاران دانه‌درشت تهیه و مقدمات پیگیری فراهم شود. از زمان تهیه نیز شهرداری در گام نخست تلاش کرد در یک فرآیند تعاملی و دوسویه این مطالبات را اخذ کند و وقتی در این مسیر با مقاومت روبه‌رو شد، انتشار اسامی بدهکاران دانه‌درشت را آغاز کرد.

دیگر اینکه، دلیل اعلام مخفف اسامی بدهکاران محل سوال بوده که این کار نه در یک تصمیم دورهمی! و نه جهت فرار روبه‌جلو، بلکه از یک‌سو به دلیل حفظ حداقلی از کرامت افراد صورت گرفته و از طرف دیگر، شهرداری، بدهکاران دانه‌درشت را شهروندانی بدحساب می‌داند که می‌توانند با پرداخت بدهی خود، به شهروندانی عادی تبدیل شوند. طبیعی است در صورت اصرار بدهکاران بر عدم پرداخت بدهی، شهرداری این بار برای حفظ کرامت شهروندان وظیفه‌شناس و خوش‌حساب تا دو هفته دیگر اسامی کامل بدهکاران دانه‌درشت ۶۰ نفر اعلامی به‌علاوه ۲۰ نفر بعدی تاکنون را منتشر خواهد کرد.

انتظار می‌رود مدعیان مبارزه با فساد به‌جای ایراد اتهامات واهی و داغ کردن تنور اختلاف با سوءاستفاده از مسئله «­مبارزه با فساد» این جمله‌ی مقام معظم رهبری را نصب ­العین قرار دهند که فرمودند: «امروز اگر شعار مبارزه با فساد مالی و اقتصادی داده شود، هر کس که پیرو امیرالمؤمنین است، باید از این شعار پیروی کند».

بر این اساس  ضمن تشکر از دستگاه­های نظارتی، قضایی و امنیتی، لیست مخفف اسامی ۲۰ بدهکار دانه‌درشت دیگر اعلام می‌شود:

م- م         ۴۱۹۶۱۹۸۴۰۰ ریال          گلسار

م- ر         ۴۱۸۸۵۹۵۲۰۰ ریال          بلوار معلم

ص- ف      ۴۱۵۷۴۹۶۰۰۰ ریال         گلسار

ع – ر         ۴۱۵۰۹۰۰۰۰۰ ریال          بلوار خرمشهر

م- الف       ۴۱۳۷۷۷۲۸۰۰ ریال          گلسار

ب – ق      ۴۱۰۳۷۱۵۵۰۰ ریال    بلوار شهید افتخاری

الف- ع       ۴۰۹۶۴۶۳۱۶۸ ریال             گلسار

م- خ          ۴۰۸۹۴۶۳۱۶۸ ریال             گلسار

ا- د          ۴۰۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال            خیابان آیت‌الله رودباری

س- د        ۳۹۶۴۰۶۰۸۰۰ ریال             گلسار

ح- ح         ۳۸۶۸۲۵۸۸۰۰ ریال           بلوار دیلمان

م- ز          ۳۸۴۰۹۳۴۰۰۰ ریال             بلوار شهید چمران

ج-ج          ۳۸۲۳۹۲۳۶۰۰ ریال              علی‌آباد

ع- ح          ۳۸۱۱۸۳۰۰۰۰ ریال           خیابان آزادگان

ب- الف       ۳۸۰۰۷۵۹۸۵۰  ریال    بلوار امام خمینی

ز- الف        ۳۷۹۹۰۰۸۸۰۰ ریال         بلوار دیلمان

ع- ش         ۳۷۴۰۹۵۶۸۰۰ ریال             منظریه

ح-س          ۳۶۰۷۸۰۰۰۰۰  ریال            علی‌آباد

م-ر            ۳۵۴۵۳۰۴۰۰۰  ریال              گلسار

ح-ج           ۳۴۲۵۰۸۳۲۰۰ ریال               گلسار