در مجلس بزرگداشت آیت الله هاشمی مطرح شد: از اظهارات عاشقانه تا گریه های مشاور هاشمی/ نظر آیت الله هاشمی در مورد اعتبار دانشگاه آزاد چه بود؟!

در مجلس بزرگداشت آیت الله هاشمی مطرح شد: از اظهارات عاشقانه تا گریه های مشاور هاشمی/ نظر آیت الله هاشمی در مورد اعتبار دانشگاه آزاد چه بود؟!

مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی با حضور احزاب و تشکل های حامی دولت تدبیر و امید در سالن خاتم الانبیا رشت برگزار شد.

abbas ashouri 35 765x510 1 300x200 - در مجلس بزرگداشت آیت الله هاشمی مطرح شد: از اظهارات عاشقانه تا گریه های مشاور هاشمی/ نظر آیت الله هاشمی در مورد اعتبار دانشگاه آزاد چه بود؟!

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرنگار «دیارباران»، مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی شامگاه امشب با حضور استاندار گیلان، فرماندار رشت، جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی و احزاب و تشکل های حامی دولت تدبیر و امید در سالن خاتم الانبیا رشت در حالی برگزار شد که در بخشی از آن با اظهارات عاشقانه و گریه های مشاور هاشمی روبرو شد.

محمدرضا عباسی فرد در این مراسم اظهار کرد: هاشمی در زمان جنگ تحمیلی با یک خطبه  روح امید را در جامعه زنده می کرد.

وی با بیان اینکه رهبر بازویی نیرومند و بی بدیل از دست داد، گفت: ملت ایران پدری دلسوز، مهربان و دانا را از دست داد.

مشاور رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت تربیت، وزارت، عمارت و مظلومیت را از بخش های زندگی امیرالمومنین (ع) در زمان پیامبر دانست که دو بخش انتهایی آن در هنگام وفات آن حضرت رقم خورد، بیان کرد: مولایم مرحوم هاشمی رفسنجانی این دوران ها را همگام با امام سپری کرد.

عباسی فرد با بیان اینکه گیلان سرداران بزرگی داشته و مردان بزرگ را خوب می شناسد، افزود: هاشمی را ازجبهه ها و عملیات مرصاد که شخصا انجا ایستاد و سیل جمعیت منافقین به راه افتاد بشناسید.

وی با بیان اینکه هاشمی را نهضت، انقلاب، دفاع مقدس، دوران سازندگی و مجلس می شناسد، افزود: پی ریزی عمل به قانون را هاشمی بنیان ریخت و از این رو بود که امام فرمود مجلس در راس امور است.

مشاور رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت با بیان اینکه مرگ هاشمی ایران را عزادار، منطقه را وحشت زده و دنیا را در بهت قرار داد، بیان کرد: این همه سوال بابت جایگزینی هاشمی رفسنجانی نشانه این است که ایا واقعا کسی هست که جای ان مرحوم بنشیند.

وی با بیان اینکه زمانی که نماینده بودم از آن مرحوم پرسیدم اگر مدرک دکترای دانشگاه آزاد شما را سپری کنم اعتبار مدارک قبلی ام زیر سوال نمی رود، گفت: فلانی این چه حرفی است که می زنی امام، رییس جمهور و من پشت این دانشگاه هستم!

عباسی فرد افزود: هاشمی معتقد بود رشد و دانش مردم می تواند تحول ایجاد کند تا مردم پای حقشان بایستند.

وی ادامه داد: هاشمی زمانی که مردم خیلی چیزها را فهمیدند گفت حالا راحت می میرم و در حالی این را گفت که جواب سلامش را نمی دادند.

عباسی فرد تصریح کرد: برچسب لیست انگلیسی را چسباندند اما تهران یک شهر نیست یک ایران است که مردم گفتند هاشمی امید ماست و آن زمان بود که گفت حالا راحت می میرم.