در گیلان کسانی داریم که بتوانند شهر رشت را اداره کند/شهردار باید با مشکلات شهر آشنا باشد رئیس مجمع نمایندگان گیلان: 

در گیلان کسانی داریم که بتوانند شهر رشت را اداره کند/شهردار باید با مشکلات شهر آشنا باشد

به گزارش رشت۲۰-محمد صادق حسنی صبح امروز در گفتگویی در خصوص وضعیت شهر رشت و عدم موفقیت شورا برای انتخاب شهردار در ماه های گذشته اظهار داشت:من نماینده مجلسم و مردم به من رای داده اند همین مردم شورا را انتخاب کردند وطبق قانون اجازه دخالت در کار شورا را نداریم ولی دوستانه توصیه می‌کنم دیگر به داد شهر برسند و از وزارت کشور می‌خواهم یکسری از سختگیری ها را انجام ندهد.

 

وی با تصریح بر اینکه شخصا از معاون وزیر کشور علت عدم تایید سومین گزینه منتخب شورای شهر برای شهرداری رشترا سوال کردم و متاسفانه پاسخی در این خصوص ندادند گفت:به دلیل جریانات سیل اخیر امکان ملاقات وزیر کشور فراهم نشده است باید به من بعنوان ناظر ارائه شود که این سخت گیری ها به چه دلیلی اعمال می‌شود و علت رد آخرین شهردار منتخب شورای شهر رشت چیست.

 

نماینده رشت با بیان اینکه  بازهم از شورای شهر رشتخواهش می‌کنم در انتخاب شهردار دقت و سرعت بیشتری  داشته باشند افزود: دیگر مردم تحمل ندارند و شهر هرچه زودتر باید از این بلاتکلیفی نجات پیدا کند.

 

رییس مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه در تعطیلات نوروزمن نگران بودم که شهر رشت شهردار ندارد اما خوشبختانه با کمک فرماندار و استاندار مشکل خاصی پیش نیامد تاکید کرد:توصیه می‌کنم شهرداری انتخاب کنند که نسبت به شهر و مشکلات آن شناخت داشته باشد .

 

وی داشتن جایگاه در شهر و آشنایی با مشکلات و معضلاترشت را از دیگر ویژگی های  لازم برای شهردار آینده رشتعنوان کرد و افزود: ما در گیلان خودمان کسانی داریم که بتواند شهر رشت را اداره کنند.

 

حسنی در پایان خاطرنشان کرد:در آخر از شما تشکر می‌کنم و بحث شهردار بحث بسیار مهمی است که امیدوارم شورای شهر به زودی تکلیف شهردار رشت کنند.