دستاورد سفر خارجی خسته بند چیست؟ ژاپن گردی مخالف فعالیت ژاپنی ها در تالاب انزلی؛

دستاورد سفر خارجی خسته بند چیست؟

به گزارش رشت۲۰-در چند روز گذشته علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به دعوت رئیس مجلس ژاپن به این کشور سفر کرد. در این سفر حسن خسته بند نماینده بندر انزلی و  ۴ نماینده دیگر لاریجانی را همراهی می کردند.

201902107941115980 768x472 - دستاورد سفر خارجی خسته بند چیست؟

هرچند سفر به کشوری همچون ژاپن و گفت و گو با مقامات عالی رتبه ژاپنی یک امتیاز برای مجلس ایران به شمار می آید که آن را باید به کارنامه رئیس مجلس واریز کرد اما امتیاز چندانی برای نمایندگان شهرستانی به همراه ندارد و آن ها از ابتدا تا انتهای سفر تنها به عنوان همراهان رئیس مجلس شناخته می شوند.

 

گفتنی است حسن خسته بند از جمله مخالفان آژانس همکاری های بین المللی ژاپن (جایکا) در تالاب انزلی محسوب می شود و بسیاری بر این عقیده هستند که مخالفت های نماینده جلوی بسیاری از فعالیت های این سازمان را در امور تالاب گرفته است. ولی حال که ایشان به ژاپن سفر کرده است این سوال پیش می آید که دستاورد محلی سفر ایشان به این کشور به جزء همراهی با رئیس مجلس و بازدید از مجلس، منوریل و متروی ژاپن چیست؟ نماینده ای که با سرمایه گذاری ژاپنی ها در تالاب انزلی مخالف است، از ژاپن چه توشه ای برای مردم حوزه انتخابیه خود آورده است؟