دستگاه قضا از طرح جایگزینی مجازات حبس محکومان جرائم غیرعمد با خرید کتاب استقبال می کند معاون دادگستری گیلان:

دستگاه قضا از طرح جایگزینی مجازات حبس محکومان جرائم غیرعمد با خرید کتاب استقبال می کند

به گزارش رشت۲۰ و به نقل از تسنیم، احمد آقایی صبح امروز در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های استان گیلان اظهار داشت: ترویج کتاب‌خوانی در جامعه و نقش آن در کاهش آسیب‌های اجتماعی اثرگذار است و فکر‌ و اندیشه بشری به وسیله قلم، راه خود را پیموده و دانایی را به دیگر انسان‌ها هدیه داده است.

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان گیلان با قدردانی از نقش متصدیان حوزه فرهنگ خصوصاً کتاب و کتاب خوانی در استان گفت: استمرار فعالیت‌های فرهنگی با موضوع کتاب و کتاب‌خوانی در بین کودکان، نوجوانان و جوانان بسیار مهم و دارای تأثیرات مطلوب در جامعه است که سازمان قضایی به طور جدی از برنامه‌های مجموعه کتابخانه‌های عمومی استان حمایت خواهد کرد.

آقایی با استقبال از پیشنهاد اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان در خصوص جایگزینی مجازات حبس محکومین جرائم غیر‌عمد با خرید کتاب و یا اقدامات فرهنگی در کتابخانه‌ها خاطرنشان کرد: از این ایده جدی خلاقانه به طوری جدی استقبال می‌کنم و آماده‌سازی زیرساخت‌ها و بستر‌های قانونی آن را در دستور کار قرار خواهیم داد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان نیز در این دیدار با قدردانی از معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان گیلان اظهار داشت: حمایت‌های قضایی از اقدامات و فعالیت‌های مجموعه کتابخانه‌ها نیز مایه دلگرمی و امیدواری اهالی فرهنگ و ادب استان خواهد بود.

پریسا کرمی خاطرنشان کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی متنوع با موضوع کودکان کار و خیابانی، سواد رسانه، سواد مالی، مهارت‌های مطالعه، فرزند پروری و آسیب‌های اجتماعی در کتابخانه‌ها به عنوان یکی از برنامه‌های مهم این اداره کل در راستای فعالیت‌های فرهنگی است.

وی با اشاره به طرح جایگزینی مجازات محکومین جرائم غیر‌عمد با خرید کتاب یا اقدامات فرهنگی در کتابخانه‌ها  بیان کرد: موافقت سازمان قضایی استان با این طرح اقدامی قابل تقدیری است چرا که حمایت دستگاه قضایی استان از این طرح مایه برکت و فواید فراوان برای جامعه و استان خواهد بود.

به گزارش تسنیم، طرح ابتکاری جایگزینی مجازات حبس محکومین جرائم غیرعمد با خرید کتاب و یا اقدامات فرهنگی در کتابخانه‌ها چندی پیش و برای نخستین بار در کشور توسط اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان مطرح و با استقبال سازمان قضایی استان گیلان مواجه شد.