دستگیری سارقان بقعه متبرکه امام‌زاده هاشم (ع) رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رشت خبر داد

دستگیری سارقان بقعه متبرکه امام‌زاده هاشم (ع)

به گزارش رشت۲۰ ؛ حجت‌الاسلام حمیدرضا کریمی دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگاری در رشت با اشاره به دستگیری هتاکان و سارقان بقعه متبرکه امام‌زاده هاشم (ع)  اظهار کرد: در سحرگاه دوازدهمین روز از ماه مبارک رمضان هم‌زمان با سالروز شهادت امام‌زاده هاشم (ع) عده‌ای نسبت به این آستان مقدس، هتاکی و اقدام به سرقت از نذورات ضریح مبارک کردند.

IMG 20180606 162550 250 300x225 - دستگیری سارقان بقعه متبرکه امام‌زاده هاشم (ع)

وی با بیان اینکه ۶ روز قبل از این اتفاق معتمدین، بقعه متبرکه امام‌زاده هاشم را غبارروبی و نذورات مردم را جمع‌آوری کرده بودند گفت: بلافاصله بعد از هتک حرمت سارقین نیروی انتظامی وارد عمل شده و دستور رسیدگی این اتفاق توسط معاونت آگاهی استان جناب سرهنگ شعبانی صادر شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رشت با اشاره به حضور اداره آگاهی‌بخش سنگر تصریح کرد: با مجاهدت مثال‌زدنی عزیزان سبزپوش نیروی انتظامی با بررسی فیلم‌های مداربسته و آثاری که از سارقین برجای‌مانده بود در کوتاه‌ترین زمان ممکن این افراد شناسایی، دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.

کریمی با تقدیر از مجاهدت و پیگیری مجدانه نیروی انتظامی گفت: بعد از بررسی‌های بیشتر خبرهای دقیق‌تری از سوی نیروی انتظامی درباره کیفیت سرقت و چگونگی هتاکی به آستان مقدس امام‌زاده هاشم (ع) در اختیار اصحاب محترم رسانه قرار خواهد گرفت.

رئیس اداره اوقاف شهرستان رشت با بیان اینکه پیش‌ازاین با مشورت نیروی انتظامی و حراست اداره کل اوقاف به جهت ممانعت از متواری شدن سارقین خبری منتشر نکرده‌ایم افزود: با مجاهدت‌های نیروی انتظامی، مردم عزیز، کارکنان خدوم امام‌زاده هاشم (ع) و مدیر بقعه هتاکان و سارقین این بقعه متبرکه دستگیر شدند.

وی با اشاره به اخبار منتشرشده در فضای مجازی مبنی بر بیهوشی نگهبانان بقعه گفت: اخباری که در فضای مجازی منتشرشده ساخته‌وپرداخته خود عزیزان بوده است زیرا ما و نیروی انتظامی دراین‌باره هیچ خبری منتشر نکرده و مصاحبه‌ای نداشته‌ایم.

رئیس اداره اوقاف شهرستان رشت بیان کرد: صحت‌وسقم بیهوشی نگهبانان در زمان سرقت مشخص نبوده و جهت اظهارنظر درباره آن باید منتظر انتشار گزارش کامل نیروی انتظامی بمانیم.