دستگیری عامل ارسال محتوای مستهجن در شبکه های اجتماعی

دستگیری عامل ارسال محتوای مستهجن در شبکه های اجتماعی

رئیس پلیس فتا گیلان در خصوص ارسال پیام ها و محتوای مستهجن برای دیگر کاربران خصوصا در شبکه های اجتماعی هشدار داد و گفت: این عمل کاربران از نظر قانون جرم می باشد و عدم آگاهی از متن قانون جرایم رایانه ای از سوی کاربرانی که به فعالیت های مخرب و مجرمانه در فضای سایبر می پردازند رافع مسئولیت آنها نیست.

76949146 85195215fceea 300x209 - دستگیری عامل ارسال محتوای مستهجن در شبکه های اجتماعی


به گزارش خبر فوری رشت سرهنگ ایرج محمدخانی با اشاره به تشکیل چنین پرونده ای در پلیس فتا اظهار کرد: در پی ارجاع یک فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی خانم ۳۷۷ ساله گیلانی مبنی بر ارسال محتوای بی شرمانه و موهن به وی از طریق شبکه اجتماعی، موضوع در دستورکار پلیس فتا قرار گرفت .
وی افزود: با پی جویی فنی و پلیسی، عامل ارسال محتوای بی شرمانه و موهن به شهروند گیلانی در شبکه اجتماعی، که مردی ۳۲ ساله ساکن رشت، شناسایی و دستگیر شد .
رئیس پلیس فتا گیلان با تاکید بر اینکه با توجه به ادله دیجیتالی کشف شده، متهم به صراحت به بزه انتسابی خود و اینکه با ارسال مطالب بی شرمانه و موهن از طریق شبکه اجتماعی به شاکی قصد برقرار کردن ارتباط غیر اخلاقی با وی را داشت اعتراف ، که جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت معرفی شد .
سرهنگ محمدخانی با اشاره به اینکه کاربران در انتخاب پیام رسان های موبایلی شرکت های بیگانه و استفاده از خدمات آنها ، محرمانگی و امنیت اطلاعات شخصی را جدی بگیرند، به شهروندان توصیه کرد: در انتخاب گزینه های ایرانی شک نکنند ، امروزه جایگزین های خوبی برای انواع رسانه های اجتماعی توسط جوانان خوش فکر کشورمان طراحی و اجرا شده که هم نیاز کاربران را به خوبی برطرف می کند و هم خیال کاربران از امنیت و سلامت اخلاقی …