دست رد شورا به مخالفان/ استیضاح شهردار رشت رای نیاورد! استیضاح شهردار رشت با ۶ موافق، ۷ مخالف و ۲ رای سفید رد شد

دست رد شورا به مخالفان/ استیضاح شهردار رشت رای نیاورد!

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین از رشت، صد و هفتاد و سومین جلسه شورای شهر رشت دقایقی پیش با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید و سرود ملی آغاز شد.

1745800 250x172 - دست رد شورا به مخالفان/ استیضاح شهردار رشت رای نیاورد!

جلسه امروز شورای شهر رشت که تحت الشعاع استیضاح محمد علی ثابت قدم برگزار می شود تا کنون حاشیه هایی داشته است.

و از نکات جالب آن حضور فاطمه شیرزاد با لباس آتش نشانی در صحن علنی شورا است.

مسعود کاظمی رییس شورای شهر رشت حادثه ساختمان پلاسکو را تسلیت گفت و فرا رسیدن دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفت.

وی خطاب به شهردار رشت اظهار کرد: مرقومه شما نباید در سایت ها و پایگاهه ای خبری قبل از اینکه به دست اعضای شورای شهر برسد دیده شود، قانون فصل الخطاب است و این شوراست که می تواند شما را عزل یا نصب کند.

رییس شورای شهر رشت ادامه داد: از رسانه ای نمودن نامه های اداری پرهیز کنید البته می دانم که شما این کار را نمی کنید بلکه بعضی از عوامل اقدام به این موارد می کنند لذا در شناسایی این عوامل و برخورد با آنان اقدام کنید.

وی تصریح کرد: همراهی منطقی به عقیده بنده راه برون رفت از مشکلات حال حاضر شهر رشت است.

رجبی: لیست دانه درشت ها رمزگشایی شود/ چطور نفری دومی در مناقصات شهرداری وجود ندارد!

رجبی ویسرودی ناطق اول جلسه در ادامه در خصوص پاسخ شهردار به روند مناقصات در شهرداری گفت: از شهردار خواسته بودیم تا مناقصات بالای رقم یک میلیارد را توضیح دهد و ما متعجب هستیم که چرا ۱۲۸ میلیارد تومان انجام شده اما نفر دوم در مناقصه ندارد.

وی افزود: مگر می شود ۱۵ مناقصه در شهرداری انجام شده باشد با مبلغ ۱۲۸ میلیارد تومان هیچ کدام نفر دوم شرکت نداشته باشند ؟ شرایطی گذاشته شده که کسانی که در مناقصه بودند از حیث انتفاع خارج شدند.

عضو شورای شهر رشت ادامه داد: شهردار رشت در مصاحبه خبری خود در چند روز پیش ؛اعضای شورا را ناآگاه فرض کرده و گفته اند که اگر کلاسی هم میخواهند ایشان بیایند آموزش بدهند به اعضای شورا و شهردار بیان کردند که اگر صد تا چک برگشتی هم داشته باشم اشکالی ندارد.

رجبی اضافه کرد: چنانچه شهردار رشت می گوید که اگر صد چک برگشتی دارم اشکالی ندارد پس چرا لیست اسامی دانه درشت ها را معرفی می کند ؟ باید اول خودمان قانونمند باشیم که بعد بخواهیم حق و حقوق مردم را بدهیم.

وی در خصوص لیست دانه درشتان که توسط شهردار اعلام شده گفت: این لیست رمز گشایی شود.

عضو شورای شهر رشت در زمینه بودجه سال ۹۶ عنوان کرد: معمولا بودجه هر سال شهرداری باید تا ۱۵ آذر توسط شهردار تحویل داده شود ولی تاکنون انجام نشده است.

رجبی گفت: ۳۸ درصد بودجه سال ۹۵ محقق شده و قانون هم می گوید که باید بر اساس بودجه محقق شده بودجه آتی نوشته شود نه پیش بینی شده و در حال حاضر بودجه سال ۹۶ به یک میلیارد و ۲۰۰ رسبده است و امیدوارم که همکاران برای بررسی بودجه دقت بیشتری داشته باشند.

رحبی ویسرودی در پایان صحبت های خود گفت: لطفا امروز برای دفاع از منافع مردم تصمیم بگیریم آن دوستانی از شورا که منافع دارند و منافع آنها در کمد شهردار است و اگر چنانچه رای دهند حرف هایی به دنبال دارد بیاندیشند.

در ادامه بین رجبی وبسرودی و حاجی پور بحث لفظی در گرفت که رجبی در این حین گفت: اگر بی اخلاقی صورت گرفته از بزرگان جمع این رفتارها انجام شده که ما هم تلمذ کرده ایم.

باقری: برخی تمام تخلفات شهردار را می دانند و سکوت کرده اند

باقری خطیبانی در ادامه گفت :ما توهین نمی کنیم بلکه حرفها و دغدغه های خود را می گوییم.
وی اظهار داشت :خواهش من از اعضای محترم شورا این است که توهین و افترای این بزرگوار را که بارها مورد آن قرار گرفتیم را پیگیری کنید .اسناد زمین و مالکیت بنده موجود است و من در اختیار می گذارم پس روی سخن ایشان با من نیست و اگر با هر کدام از اعضا هست پیگیری کند.
باقری تاکید کرد : آیا گفتن بحث پیاده راه فرهنگی و انحراف بودجه ضد توسعه است؟ اعتراض در خصوص آوردن شرکت پلشیر ضد توسعه و ندانستن اقتصاد است ؟

وی عنوان کرد : برخی می گویند محمود باقری یک درصد خلاف های ثابت قدم را می داند و فریاد می زند برخی ها ۱۰۰ درصد را می دانند و سکوت کرده اند .

در ادامه جلسه رجبی و شوقی به عنوان مخالف شهردار و رسولی به عنوان موافق برای ارائه پاره ای توضیحات ثبت نام کردند، همچنین حاجی پور دیگر عضو شورا بدون نظر موافق و مخالف برای طرح سوال خود ثبت نام کرده است.

رجبی ویسرودی :من حرف میزنم قلب خانم شیرزاد درد میگیرد!
رفیعی نوده و علوی در خصوص آیین نامه تذکراتی را به ریاست شورا در خصوص اداره جلسه استیضاح شورا عنوان کردند

فاطمه شیرزاد که برخی اظهارات رجبی ویسرودی را توهین قلمداد کرده بود اقدام به خروج از صحن شورا را داشت که منصرف شد.

رجبی ویسرودی در این خصوص گفت: من حرف میزنم قلب خانم شیرزاد درد می گیرد.

جلسه استیضاح بسیار پر تنش می باشد

شوقی: همیشه پروژه هایی که مدنظر شخص ثابت قدم است انجام می شود

فرهاد شوقی بعنوان مخالف سخن گفت و بیان کرد: امروز در سازمان اتوبوسرانی تعدادی از رانندگان سرکار خود نرفتند و ناظرین تاکسیرانی حقوق نگرفته اند.

وی افزود: شهردارکافی بود که از شروع پروژه های جدید دست بردارد و حقوق پرسنل را پرداخت کند.

عضو شورای شهر رشت تصریح کرد: شهردار در استیضاح قبلی تاریخ و قول هایی داد اما انجام نشده است.

وی با بیان اینکه برای جمع کردن بانک شهرها چه نیازی است که به دادستان بگویید، گفت: مکاتبه کردن با دادستان این حرف یعنی اعضای شورا را ساده گرفته اید.

شوقی با بیان اینکه پروژه هایی که مدنظر مردم و اساسی است را باید در بودجه قرار داد، گفت: اما همیشه پروژه هایی که مدنظر شخص ثابت قدم است انجام می شود مثل همسطح سازی تازه آباد به مبلغ ۳۰میلیارد یا اب نمای پارک ملت!

وی با بیان اینکه شهردار در نشست های خود می گوید یک عده اعضای شورا باج گیر هستند، گفت: شهردار اسم ببرد و شفاف و با مصداق حرف بزند.

علوی: شهرداری دیگر توان اجرای پروژه های جدید را ندارد

امیر حسین علوی دیگر عضو شورا در خصوص پرداخت به پیمانکاران اظهار کرد : گزارش ماهیانه پرداخت به پیمانکاران به شورا ارایه شود.

وی افزود : بودجه بر اساس گزارش هشت ماهه و تحقق آن نکاتی است که باید در تدوین و بررسی بودجه جدید مورد توجه قرار گیرد.

علوی گفت : متاسفانه شهرداری هنوز هم تا پایان سال درصدد برگزاری مناقصه و استارت زدن پروژه های جدید است.

وی ادامه داد : توان شهرداری برای اجرای پروژه های جدید دیگر نمی کشد مگر تحقق بودجه چه قدر است که بخواهیم پروژه ای را شروع کنیم .

علوی افزود : تمنای بنده این است نسبت به برخی از مسایل فارغ از موافقت ها و مخالفت ها تصمیم بگیریم.

رسولی: برخی از منتقدین نگران منافع خود هستند

رضارسولی به عنوان موافق شهردار سخن گفت و با بیان اینکه برخی حاضر نیستند برای رفع مشکلات جلساتی برگزار کنند، گفت: برخی از منتقدین نگران منافع خود هستند.

رسولی با بیان اینکه هدف باید رفع اشکالات باشد، تصریح کرد: حقوق پرسنل یک اولویت برای همه ما است اما باید همگرایانه رفتارکنیم که طی یک ماه گذشته همینطور بوده و نتیجه مثبت هم داشته و حقوق ها پرداخت شده است.

عضو شورای شهر رشت در خصوص وضعیت آسفلت ها گفت: بیایید  خارج از نتیجه این جلسه طرح روسازی برای آسفالت را بدهیم و یکبار برای نمونه اکتفا کنیم به نظر کارشناسان و متخصصان و از داستان سرایی در این خصوص بپرهیزیم تا به جای ۱۰ تا خیابان ۲ خیابان را کم کم آسفالت مناسب کنیم.

سرانجام با رای گیری اعضای شورا استیضاح شهردار با ۶ موافق، ۷ مخالف و ۲ رای سفید رد شد.